האם המותג נוקיה (Nokia) שוב עומד להחליף בעלים? על פי דיווח שפורסם השבוע באתר הסיני VTech נראה שמיקרוסופט (Microsoft) מתכוונת בקרוב להספיק לייצר מכשירים תחת השם שהפך מזוהה עם טלפונים פשוטים, והיא מתכוונת למכור את רשיון השימוש במותג לפוקסקון (Foxconn). מתוקף כך צפויים פיטורים נוספים במיקרוספט – כמחצית מחטיבת המובייל בחברה.

מיקרוסופט, שרכשה בשנת 2014 את חטיבת הטלפונים של נוקיה, מציגה הפסדים בתחום המובייל זאת בשל נתוני מכירות נמוכים של מכשיריה: ברבעון הראשון של 2016 מכרה החברה רק 15 מליון מכשירים ברחבי העולם. למרות שעל פי תנאי הרשיון מחזיקה מיקרוספט בזכות להשתמש במותג נוקיה עד שנת 2024, תעניק כאמור מיקרוסופט את הזכויות לפוקסקון יצרנית רכיבי האלקטרוניקה הגדולה בעולם ומי שעול הרכבת מכשירי ה-iPhone מוטל בעיקר על קווי הייצור שלה.

שארית חטיבת המובייל צפויה להתמזג עם קבוצת Surface, הקבוצה העובדת על המכשירים החכמים של החברה, ביניהם סדרת המחשבים הניידים המוצלחת Surface Book והטאבלט Surface Pro. על פי דברים שאמרו בכירי החברה בסוף 2015 נראה שהחברה תפסיק לייצר את סדרת הלומיה (Lumia) ותתמקד גם בסמארטפונים תחת סדרת Surface. אז הודה סמנכ"ל השיווק של מיקרוסופט, קריס קפוסלה, כי ״לחברה יש עוד הרבה עבודה לפני שהיא תוכל לשכנע אנשים לעזוב את ה-iPhone לטובת אחד ממכשירי מיקרוסופט״.

בשל כמות המכירות הנמוכה של מכשירי המובייל של מיקרוספט מחד, ובשל ההצלחה הצפויה של מכשירי Surface מאידך, נראה שהמהלך הצפוי הגיוני. עם זאת, יש לקחת את הדיווחים בערבון מוגבל, שכן מיקרוסופט טרם התייחסה אליהם בצורה רשמית.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • shay

  אוףף הזמנתי לומיה 950XL לפני כמה ימים, כבר מספרים לי שיהיה מכשיר חדש 🙁

 • licht

  נועה צריכה להוציא סמארטפוני אנדרואיד אם ממשק יעודי שיזכיר במעט את הטלפונים הישנים שלה

 • שמואל

  צעד נוסף לקראת השקת ה surface phone.
  נקווה שהוא יפציץ בכל הכוח.

 • שדג

  פשוט נראה שהמטרה המרכזית של מייקרוסופט היתה לחסל את נוקיה סופית

 • iphone1000

  זה כבר ישקם את מיקרוסופט מובייל