אחד הקרבות היותר מוצלחים לאורך השנים האחרונות מתנהל בשדה פרסומות הוידאו, בלחימה בין אפל (Apple) למיקרוסופט (Microsoft), והפעם זה תורה של האחרונה להגיב. אחרי שבתחילת החודש שחררה אפל פרסומת חדשה ל-iPad Pro (אייפד פרו) עם מסך ה-12.9 אינץ' בו הטאבלט הופך למחשב ברגע שמחברים אליו את המקלדת החכמה החדשה שלו. עכשיו, כאמור, מיקרוסופט משיבה אש עם פרסומת ששמה את ההתיימרות של אפל ללעג.

בפרסומת מוצבים זה לצד זה iPad Pro ו-Surface Pro (סרפס פרו), וביניהם מתנהלת שיחה בקולות של העוזרות האישיות הווירטואליות, Siri (סירי) של אפל ו-Cortana (קורטנה) של מיקרוסופט. Siri חוגגת מסיבה, וכש-Cortana מתעניינת בסיבה, היא מקבלת תשובה שהחגיגה היא על כך שה-iPad Pro קיבל מקלדת, ושזה הופך אותו למחשב, בדיוק כמו ה-Surface Pro.

Cortana לא נותרת חייבת, ומול מסך שחורעלי מצויר 'הפה' של Siri, היא מריצה אפליקציות רבות תוך כדי שהיא שואלת האם שני המכשירים משתווים מבחינת חומרה וביצועים, האם ה-iPad Pro מסוגל להריץ תוכנות מלאות ולא רק גרסאות אפליקציה של Office לדוגמה, והאם יש לו גם משטח עיקוב (Trackpad) ויציאות חיצוניות. על כל השאלות סירי משיבה, "אבל יש לי מקלדת! אבל יש לי מקלדת".

בסרון של מיקרוסופט, ואסור לשכוח את זה, Siri מהר מאוד מבינה שאין שום סיבה למסיבה, וזה שעכשיו ל-iPad Pro יש מקלדת, לא הופך אותו למחשב.

 • Yannay

  מה עם קישור למה שאפל עשו?

  • ‫תומר נימצן‬‎

   מה הם עשו?

   • Yannay

    תקרא את תחילת הכתבה

 • ‫תומר נימצן‬‎

  סרטון מצחיק😆

 • Slavik

  ״מלחמה״ משעשעת.
  אבל מייקרוסופט לא מבינים דבר אחד, שאפל לא רוצה לדחוף מערכת הפעלה שלמה כמו המקינטוש לטאבלט כמו שמייקרוסופט עשו עם הווינדואס, זה מוריד את כל החוויה החלקה שאמורה להיות למכשירי טאצ׳ ניידים. אפל הבינו את זה כבר מזמן, שבשביל ליצור חוויית משתמש אילטימטיבית למכשירים האלה, צריך לפתח מערכת הפעלה יעודית ופשוטה לשימוש. מה שמייקרוסופט עשו זה בדיוק הפוך, הם לקחו מערכת הפעלה שלמה שהיא כבדה ומלאה בפונקציונליות מיותרת, שידרגו אותה קצת ודחפו אותה לתוך הטאבלט שלהם, מה שהפך את החוויה לפחות טובה מכל בחינה שהיא. אפשר גם לראות את זה לפי כמות הרכישות של הסרפייס, מעטים מאוד קונים אותו.
  אפל עשו צעד חכם, הם לא בדיוק הפכו את האייפד שלהם למחשב, אלא הכניסו בו מספיק כוח ומספיק אפליקציות כדי שיהיה הכי קרוב לפונקציונליות של המחשב, כי העולם לא הולך אחורה ומחזיר אותך חזרה למחשב, העולם מתקדם, אז צריך גם לחשוב על פתרונות חדשים ומתקדמים.
  יש לי אייפד פרו עם מקלדת ואני יכול להגיד לכם בבדאות שכשהייתי ללא מחשב והייתי צריך לעבוד, עשיתי את זה על האייפד למשך כמה שעות ולא הרגשתי את הצורך למחשב, כי פשוט עשיתי את כל מה שהייתי צריך לעשות בצורה מאוד נוחה.
  וכל הבולשיט הזה שמייקרוסופט מספרים לכם, כמו בחברות שמוכרות מכשירי אנדרואיד לגבי חוזק החומרה, זה כל כך לא רלוונטי במכשירי אפל, כי הם פשוט עובדים ועובדים חלק, אז זה לא מעניין אותי איזה מעבד יש שם או כמה זכרון, בתור משתמש זה המידע הכי מיותר שיש, כי כל עוד זה עובד ועובד ממש טוב, למה אני צריך לדעת איזה חומרה יש לי שם?!

  • pizzaboy

   בדיוק!!!