הקיר החכם במטבח ילמד אתכם לבשל בזמן אמת

מיקרוסופט, שבשנים האחרונות מתמקדת בשירותי תוכנה ולאחרונה התחילה להיכנס גם לתחום החומרה, היא אחת החברות הגדולות בתחום המחשבים, וככזו היא מחזיקה צוותים רבים שמטרתם להעלות רעיונות לטכנולוגיות עתידיות או מוצרים שנראים כמו מדע בידיוני. ב-2009 היא הציתה את דימיוננו עם סרטון שתיאר איך יכולים להיראות החיים בעולם בו כל אחד מאיתנו מצוייד במסכי מגע שקופים בשלל גדלים, וב-2011 עשתה זאת שוב עם וידאו שהראה את החיים בעולם בו כל משטח הוא מסך – כולל חלון במונית או כביש בשדה תעופה. שני הסרטונים היו מלאי השראה, אך לא מציאותיים לחלוטין.

לפני יומיים הודיעה החברה על פתיחתו של מרכז מבקרים חדש במשרדיה בעיר רדמונד, וושינגטון – Microsoft Envisioning Center, המיועד לאפשר לנו לחוות את הטכנולוגיות החדשות ביותר הנמצאות כרגע בשלבי פיתוח ריאליים. בניגוד לשני הסרטונים הקודמים ול"בית החכם" של מיקרוסופט, הפתוח רק לעובדי החברה וכולל טכנולוגיות אבטיפוס ראשוניות ביותר, מרכז המבקרים החדש מורכב מטכנולוגיות שהדבר היחיד העומד בינן לבין העולם האמיתי הוא שאף חברה עדיין לא מציעה אותן במוצרים מסחריים.

בסרטון ששחררה החברה ומראה את החוויה המצפה למבקרים במרכז החדש, ניתן לראות כיצד חוזה החברה את שילובם של מסכי מגע ושליטה קולית בבית ובמשרד, כאשר שליחת נתונים בין מכשירים נעשית בצורה אלחוטית, בעזרת פקודת שליחה קולית או הצמדה של המכשיר השולח למכשיר המקבל. גם מצלמות משולבות במקומות כמו המטבח ומאפשרות לבקש מאינטיליגנציה מלאכותית למצוא מתכונים לפי רשימות מרכיבים זמינים.

-פרסומת-