בנוסף לשחרור גרסת ה-Windows 8.1, מיקרוסופט משיקה היום אפליקציה להשתלטות מרחוק על מחשבים דרך מכשירי הסמארטפון והטאבלטים ומביאה אפשרות להשתלט על המחשב דרך המכשיר הנייד.

האפליקציה מתחברת לתוכנת ה-Remote Desktop הקיימת במחשב ומאפשרת לבצע פעולות על המחשב דרך המכשיר הנייד ללא צורך בתוספות צד שלישי. ניתן לנווט במחשב, להשתמש במחוות מולטי-טאץ’, להקליד טקסט ואף להציג סטרימינג של וידאו. היא מציעה גם שידור וידאו ואודיו בסטרימינג באיכות גבוהה עם שיפור בדחיסה ובצריכת נפח התקשורת בזכות עם טכנולוגיית ה-RemoteFX הקיימת בגרסאות ה-Server 2008 ומעלה. כדי להתחבר, יש צורך בכתובת IP של המחשב וכן לבצע הגדרות מקדימות כמו שימוש בשם משתמש וסיסמה בעת החיבור הראשוני.

Microsoft-Remote-Desktop-app-Android-3

האפליקציה תומכת מכשירי iOS 6 ו-7 ומעלה ובאנדרואיד החל מגרסה 2.2. להורדה בחינם מחנות הגוגל פליי או האפסטור.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אפק

  לא עובד

 • אבי

  טוב זה מסכם את זה עבור Windows Phone!
  מי מקבל שם את ההחלטות במייקרוסופט???
  לאייפון ולאנדרואיד יש כבר את 2x client אבל ל-Windows Phone, לעומת זאת, אין שירות שולחן עבודה מרוחק טוב!
  אם כבר מחליטים שם לפתח תוכנה, למה לעשות את זה עבור המתחרים?!

  ושלא לדבר על זה שכדי לפתח תוכנה ל-Windows Phone 8, צריך Windows 8 על המחשב!

  משהו לא תקין שם במייקרוסופט, בקצב הזה החברה הזו תעלם בקרוב.

 • יוסיHD

  עזרה בבקשה…
  אני לא יודע איך לעשות את זה בWindows 8.1

  • בולי

   התגובה של אופיר תהיה בערך אותו דבר גם בווינדוס 8. היא מדברת על איך להתחבר מחוץ לרשת שלך בעיקר אם אתה רוצה רק מהבית פשוט שים את האייפי הפנימי של המחשב שלך (ipconfig) אם לא פשוט תעקוב אחרי מה שהוא כתב.
   במקום לחצן ימני על המחשב שלי תלחץ winkey +X ותפתח מאפייני מחשב או באנגלית computer properties.

 • ד

  סןףסוף גישה מיידית למחשבים מזדמנים ומבלי להגרר ע"י תוכנות צד ג'. בשורה למנהלי רשתות.

 • אופיר

  הפעלת שירות Remote Desktop תחת Windows 7:

  בהנחה ויש לכם רשת ביתית עם נתב (Router), ולמרביתכם יש, עליכם להפנות את פורט 3389 (פרוטוקול TCP) בהגדרות הנתב אל כתובת ה-IP המקומית של המחשב אליו אתם רוצים להתחבר. איך זה מתבצע בפועל?
  א. התחל > הפעלה > cmd > הקשת ipconfig ואיתור כתובת ה-IP של המחשב שלכם (אני מציע לקבע כתובת סטטית בכרטיס הרשת).
  ב. הגדרת הפניה הפורט הנ"ל (Port Fowarding) בהגדרות הנתב. כתובת הנתב תופיע בסעיף הקודם בשורת Default Gateway, אותה יש להקיש בשורת הכתובות שהדפדפן. שם המשתמש והסיסמא הם לרוב admin ו-admin או admin ו-1234 (אפשר לחפש באינטרנט עפ"י דגם הנתב). שם תחת אפשרות ה-Forwarding נגדיר כלל להפנית פורט 3389 בפרוטוקול TCP אל כתובת ה-IP המקומית. נשמור את הכלל ויתכן ונצטרך לבצע הפעלה מחדש לנתב.
  ג. כעת, עלינו לאפשר את הפעלת שירות ה-Remote Desktop למחשב הנ"ל. לחצן ימני על המחשב שלי > מאפיינים > Remote Settings > נאפשר חיבור מרחוק ונסמן את תיבת הסימון השניה מלמטה.
  ד. לסיום, עלינו לגשת מהתוכנה הנ"ל (או בעצם מכל מחשב עם Windows/תוכנה התומכת בפרוטוקול RDP) אל הכתובת הפומבית בה אתם גולשים (מופיעה באתר noc.co.il או whatismyip.com), להזין שם משתמש וסיסמא של היוזר ב-Windows וסיימנו – אנחנו מחוברים מרחוק אל המחשב. המשתמש המתקדם יגדיר שירות Dynamic DNS חינמי בנתב (או שירכוש כתובת IP סטאטית מספקית האינטרנט) ויאפשר שירות זה בהגדרות הנתב.

  * שירותים דומים נוספים הם Team Viewer ו-LogMeIn המשתמשים בתוכנה בצד השרת והלקוח לאימות החיבור. גם להם קיימות אפליצקיות למגוון פלטפורמות.

  שבוע טוב.

  • בולי

   אתה יכול לשים כתובת סטאטית אבל עדיין הראוטר יוכל לחלק אותה כי לא הגדרת לו אחרת. אפשר לקבע את זה דרך הראוטר שכתובת MAC מסויימת מקבלת אייפי קבוע.

 • אופיר

  איך מגדירים את החיבור בוינדוס 7??
  נשמח למדריך קצרצר…

 • dagan

  עובד מצוין עם מיניאייפד למחשב עם xp

 • lior

  זה תומך רק בווינדוס 8 ?

 • אופיר

  זה יעבוד גם על וינדוס 7?

 • אסי

  לא צריך כלום למחשב האישי ?