מלחמת הסייבר העולמית שהתרחשה בחודש האחרון פעם אחר פעם גרמה למיקרוסופט (Microsoft) להגיב, לאחר שרוב הפגיעות נגרמו במחשבי Windows. החברה הודיעה כי לאור חומרת המצב, היא מגבירה את האבטחה במערכת ה-Windows 10 וגם את קצב העדכונים אשר נועד לסגור את הפרצות שאותן ניצלו וירוסי הכופר WannaCry ו-Petya.

במיקרוסופט לא מסתפקים רק בהסתמכות על מנגנון העדכונים, שכן הבעיה העיקרית שבחלק מהמקרים המשתמשים כלל לא הורידו את עדכוני האבטחה. בחברה פיתחו פתרון חדש הנועד לאבטח תיקיות מערכת קריטיות ולהתריע למשתמש במקרה של ניסיון לחדור אליהן דרך אפליקציות צד שלישי.

הפתרון יוטמע בתוך מרכז האבטחה של Windows Defender ויגיע כחלק מעדכון הסתיו של Creators Update. במרכז האבטחה ניתן לצפות ביישומים להם יש הרשאה לכתוב לתוך תיקיות המערכת, ולמשתמש תינתן האפשרות להוסיף יישומים בעלי הרשאה שכזו. יתרה מכך, ניתן יהיה להוסיף תיקיות לפיקוח, אשר יוגדרו על ידי המערכת כתיקיות קריטיות וחשובות כמו מסמכים, תמונות ועוד. כל זה נועד לכך שוירוס הכופר לא יוכל לבצע הצפנה לקבצי מערכת ולקבצים האישיים של המשתמש, זאת בלי הרשאה מתאימה מראש.

על מנת לא להציף את המשתמש בהתראות, למיקרוסופט יש רשימת יישומים בעלי הרשאה מובנית, כך שבמידה ומותקן יישום מתוך הרשימה המותרת לא נדרש אישור המשתמש.

עדכון הסתיו יגיע לקראת סוף השנה הנוכחית ומביא עימו מספר חידושים. עוד על העדכון תוכלו לקרוא כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.