מיקרוסופט (Microsoft) שחררה את גרסת הסקירה הראשונה של העדכון הגדול שהיא אמורה להשיק עבור Windows 10 במחצית השנייה של 2016 – ה-Anniversary Update. גרסת הסקירה זמינה להורדה ולהתקנה עבור אלו שמנויים לתוכנית ה-Windows Insider עוד מהתקופה לפני ההשקה הראשונית של Windows 10. אלו יכולים כעת, לדוגמה, להפעיל חלון טרמינל אמיתי של לינוקס (Linux) שמאפשר הרצת Bash ישירות מאובונטו (Ubuntu) בתוך חלון ב-Windows.

כמו כמו מציעה גרסת הסקירה תמיכה ראשונה בשימוש חוצה פלטפורמות בקורטנה (Cortana), העוזרת האישית ב-Windows 10, כך שלדוכמה ניתן כעת לשתף מפות בין מכשירים, לקבל הודעה במחשב על כך שהסוללה במכשיר הסוללרי חלשה, ואפילו להורות לקורטנה לאתר היכן נמצא מכשיר הטלפון.

כעת יכולים משתמשי חלונות להצמיד חלונות לכל שולחן עבודה בו הם משתמשים, וזה טוב במיוחד עבור אלו שמשתמשים בשולחנות העבודה הוירטואליים שמציעה החברה ב-Windows 10 – חלון מוצמד יוצג תמיד, ולא משנה באיזה שולחן עבודה בוחרים לעבוד. מיקרוסופט שינתה גם את ניהול 'מרכז הפעולות'. כעת יוצגו עבור כל יישום ששולח שמופיעות בגינו הודעות שלוש ההודעות האחרונות לכל היותר כשכל ההודעות מעבר לכך יהיו מוסתרות ויוצגו רק על ידי פתיחה מכוונת בידי המשתמש. ניתן גם לבחור אלו הודעות יוצגו עבור כל יישום ואילו לא.

יש גם שינויים מבחינה אסתטית. באחד מהם מיקרוסופוט מציעה כעת אפשרות לבחור בערכת נושא כהה, אבל ייתכן והיא לא תשפיע כל כל היישומים. חלקם יסרבו להחליף את צבעם, בעיקר אם הם אינם קשורים באופן מובנה להגדרות ערכת הנושא של Windows.

Win10NewEmojisעוד תכונה חדשה, גם אם פחות מרכזית, היא ערכה מעוצבת מחדש של אמוטיקונים שכוללת לראשונה גם התייחסות לצבעי עור שונים, שישה אליבא ד'מיקרוסופט. ואם כבר מתייחסים לצבעים, אפשר כעת לבחור צבע רק עבור פס הכותרת של היישומים השונים, וזאת מבלי להשפיע על הצבע של שורת המשימות ושל תפריט ההתחל.