להיות מפתחי אפליקציות בימינו זה לא פשוט בכלל. כמות לא קטנה של חברות מנסות לפתות את הקהל הזה ליצור אפליקציות לפלטפורמות שונות, וכדי להגיע לקהל היעד הרחב ביותר הם נאלצים לפתח את אותה אפליקציה כמה פעמים – ואפילו לשלם דמי מנוי שנתיים של עשרות דולרים כדי להיות זכאים להעלות את היישומים לחנויות השונות.

מיקרוסופט, החדשה יחסית בתחום זה, סובלת ממחסור באפליקציות לעומת אלו שהיו שם לפניה – אפל וגוגל. לכן, החודש הכריזה החברה על הצעה מיוחדת למפתחים – קבלת כסף תמורת פיתוח אפליקציות. החברה מבטיחה למפתחים שעל כל אפליקציה שיעלו לחנות ה-Windows Store ל-Windows 8 או ל-Windows Phone 8, יוכלו לקבל 100 דולר (מחיר החברות השנתית בתוכנית מפתחי היישומים של החברה) בכרטיס ויזה וירטואלי לקניות ברשת. כך מקווה החברה לעודד את המפתחים לפתח יותר אפליקציות למערכות ההפעלה החדשות שלה.

אך המבצע מלווה בלא מעט תנאים: בתור התחלה, הוא מיועד למפתחים "ב-50 המדינות של ארצות הברית של אמריקה בלבד", כך שמפתחים מהמדינה ה-51 (ישראל) יכולים לשכוח מהשתתפות. כמו כן, הוא מוגבל ל-10 אפליקציות לכל מפתח לכל חנות – כלומר: 10 לחנות ה-Windows ו-10 לחנות ה-Windows Store, ובסך הכל עד 2,000 דולר למפתח. גם סוג האפליקציות נתון תחת מגבלות, אך הגיוניות יותר: מיקרוסופט מבטיחה לפסול אפליקציות שחשודות בהעתקה מאפליקציות אחרות. המבצע יסתיים ב-30 ביוני או ברגע שמספר האפליקציות שעמדו בקריטריונים שלו יגיע ל-10,000. במלים אחרות, מיקרוסופט לא תחלק יותר מ-1,000,000 דולר ולא תגדיל את חנות האפליקציות שלה בצורה דרמטית מה-150,000 אפליקציות שהיא כוללת היום.

 • מטקבק

  דחוף שיתחילו לעבוד על שידרוג מערכת ההפעלה.
  ויותר מזה שמיקרוסופט ישראל יתעוררו ויעודדו פיתוח אפליקציות ישראליות כי המצב במרקט על לא מעודד.

 • במבה

  מסכנים הם הגיעו למצב שהם צריכים לשחד מפתחים :-/ …

 • אנונימוס

  1. מצטער אבל בתור אחד שיש לו w8 אין אפליקציית ניווט לחלונות, אבל אולי אתה יכול לשנות את הגדרות החנות לארה״ב ויצא לך יותר תוכנות ניווט, מה שכן אם אשתך רוצה היא יכולה להוריד angry birds זה אדיר בw8!
  2. לשוק הישראלי של w8 אין כל כך הרבה אפליקציות, לדעתי בסה״כ יש לפחות 50 אפליקציות לכן זה לא כל כך שימושי

 • SlickA

  האם מישהו מכיר אפליקציית ניווט טובה לטלפונים מבוססים WP8?
  לאשתי יש לומיה 920 והיא לא מוצאת

  • סמסונג

   כי נוקיה זה חרא!

   • א'

    למה לסמסונג יש תוכנת ניווט בווינדוס פון 8?
    לא? יפה אז תסתום! נוקיה לא אחראית לפיתוח של מעכרת ההפעלה של ווינדוס פון 8 כמו של אנדרואיד…זה מערכת סגורה!

    פן בוי……