לשתי מערכות ההפעלה Windows 8 ומערכת הייעודית לטאבלטים Windows RT תהיה בקרוב פלטפורמת משחקים חדשה. חברת מיקרוסופט חשפה אמש את Microsoft Play, אשר תביא מגוון של משחקי Xbox לכולם.

המערכת תהיה חלק מה-Xbox Live Arcade (או XBLA), משחקים פרי פיתוחם של מפתחים פרטיים המופצים כיום בחנות ה-Xbox Live Marketplace ויימכרו בעלות של דולרים בודדים וחלקם בחינם. המשחקים מפותחים הן על ידי מיקרוסופט או בעידודה, ויותאמו בין היתר גם למחשבים הרצים על מערכת ה-Windows 8 והן גרסת הטאבלטים Windows RT.

הפלטפורמה דומה למדי ל-Nvidia TegraZone המיועדת לבעלי טאבלטים עם שבב ה-Tegra ומספקת משחקים שונים, כך שמיקרוסופט תבצע את ההתאמות הנדרשות גם למחשבים המריצים את מעבדי Nvidia, אך ההבדל הגדול הוא ש-Microsoft Play מיועד גם לסביבת Windows 8 המלאה בארכיטקטורת x86 (או בפשטות: מעבדי אינטל).

כיום מספר המשחקים מעט מוגבל ועומד על כ-15, אבל עם הזמן מקווים במיקרוסופט כי הפלטפורמה החדשה תצבור תאוצה ותגרום למפתחים נוספים לפתח משחקים חדשים אשר יהיו זמינים לקהל הרחב.

וידאו: מיקרוסופט מציגה את Play

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.