האם מיקרוסופט (Microsoft) מתכננת להשיק גרסה רזה של מערכת ההפעלה חלונות? לפי הדיווחים, החברה מרדמונד עובדת על מהדורה מיוחדת ל-Windows 10 אשר תפעל בענן, בדומה ל-Chrome OS של גוגל (Google).

הגרסה החדשה, אשר מכונה Windows 10 Cloud, אותרה לצד שאר המהדורות האחרות של חלונות, זאת בעדכון תוכנה האחרון למשתמשי גרסת הבטא. על פי הנאמר, זו תהיה מהדורה שתדרוש חיבור רציף לאינטרנט שכן היא לא תוכל להפעיל יישומים סטנדרטיים, אלא רק יישומי הפלטפורמה האחודה של מיקרוסופט (Unified Windows Platform) הקיימים בחנות Windows Store.

חזרתה של Windows RT?

מערכת Windows 10 Cloud מיועדת עבור מחשבים לכיתות לימוד, טאבלטים ובכלל חומרת מחשוב חלשה ובסיסית. היא תופעל על ידי ממשק מגע או בעכבר ומקלדת, ככל הנראה בשימוש ממשק האריחים ולא ברור האם היא תכלול שולחן עבודה מלא.

כך לפי הערכות, מיקרוסופט מחזירה לחיים את Windows RT, מערכת הפעלה מצומקת שהציגה מיקרוסופט עם Windows 8, אשר פעלה רק על בסיס ארכיטקטורת ARM. מערכת זו נכשלה בשל מספר מצומצם של יישומים ורוב היצרניות נמנעו מלהטמיע אותה.

מיקרוסופט סרבה לאשר או להכחיש, ולנו נותר רק להמתין להתפתחויות נוספות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.