מיקרוסופט (Microsoft) שחררה אפליקציה לעריכת וידאו ייעודית לכל מכשירי הנידיים של החברה, ביניהם מכשירי הלומיה השונים והטאבלטים. האפליקציה מתפקדת כמעיין עורך מצגות ותאפשר למשתמשיה לייצור סרטוני וידאו מהמכשיר בעזרת שלל התמונות שצילמו וערכות נושא הקבועות מראש באפליקציה.

האפליקציה החדשה, בשם Movie Creator, מאפשרת ליצור סרטוני וידאו ומצגות תוך כדי הוספת וידאו, טקסט, תמונות, מוזיקה ואפקטים על מנת לייצור סרטון וידאו באורך מלא – שאינו נופל מאפליקציות גדולות בתחום. היא אף כוללת בתוכה מספר רכישות פנימיות על מנת ליהנות מפונקציות נוספות באפליקציה. לפי שעה, האפליקציה מוצעת בחינם לכלל משתמשי ה-Windows Phone, אך מוגדרת כגרסת בטא.

ה-Movie Creator תומכת בהוספה של עד 25 קטעי וידאו ותמונות כך שאמנם יש הגבלה על מספר האלמנטים הנלווים ליצירת סרטון הוידאו, אך אינה מוגבלת באורך הסרטון. על מנת להתחיל להשתמש באפליקציה, יהיה על המשתמש לייבא את קטעי הוידאו והתמונות מהם הוא מעוניין ליצור את הסרטון מתוך מכשיר הטלפון, כך שהם יופיעו על גבי ציר הזמן. בשלב השני, יוכל המשתמש להוסיף מוזיקת רקע מהמכשיר עצמו שתלווה את הסרטון מתחילתו ועד סופו. כמובן, שגם כאן ניתנת אפשרות לשלוט באפקטי המעברים בין התמונות וקטעי הוידאו השונים, שרובם הגדול ניתנים בחינם, אך על מנת להוסיף אפקטים נוספים ויכולות שונות, על המשתמש לרכוש אותם ישירות מהאפליקציה עצמה.

האפליקציה זמינה להורדה בחינם מחנות היישומים של Windows Phone ותפעל על מכשירים המריצים את גרסתה האחרונה של החברה, 8.1. קליק להורדה 

וידאו: Movie Creater בסקירה של Windows Central

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.