אחרי ש-HTC ואוקולוס (Oculus) התחילו לאפשר להזמין מראש את משקפי המציאות המדומה מתוצרתן, מגיע כעת גם תורה של מיקרוסופט (Microsoft) שמאפשרת לבצע הזמנה מוקדמת ל-HoloLens, משקפי המציאות הרבודה של החברה.

החברה מציעה את מהדורת הפיתוח של המשקפיים תמורת 3,000 דולר, מחיר יקר באופן משמעותי ממשקפי המציאות המדומה של אוקולוס או HTC שמוצעים למכירה ב-599 ו-799 דולר בהתאמה, אם כי חשוב לזכור כי ה-HoloLens מספקים חוויה שונה של מציאות רבודה, בה העצמים הגרפיים מוקרנים על גבי העולם.

בנוסף לאפשרות לבצע הזמנה מוקדמת, החברה חושפת גם את המפרט של המשקפיים המבוססים על מערכת ההפעלה Windows 10 ומצוידים במעבד אינטל (Intel) בארכיטקטורה של 32-ביט, זיכרון RAM של 2 ג׳יגה-בייט, זיכרון אחסון בנפח 64 ג׳יגה-בייט ומצלמת 2 מגה-פיקסל.

ערכת הפיתוח תכלול שלושה משחקים: Fragments, Young Conker ו-RoboRaid, כשהאחרון הודגם באירוע ה-Build שערכה החברה. הערכה תכלול גם שלושה יישומים: גרסה ייעודית של סקייפ (Skype) שמאפשרת לשתף את העולם הוירטואלי עם משתמשים אחרים, הולו-סטודיו (HoloStudio) המאפשר לבנות עולמות תלת-מימדיים 'בגודל מלא', והיישום המסקרן מכולם הוא HoloTour המאפשר לבקר באופן וירטואלי באתרים שונים בעולם, כמו רומא או מאצ׳ו פיצ׳ו, וזאת באמצעות הצגת וידאו ב-360 מעלות עם שמע תלת-מימדי.

כאמור, מיקרוסופט כבר מאפשרת למפתחים לבצע הזמנה מוקדמת למהדורת הפיתוח של המשקפיים. אלה שיבצעו הזמנה מראש צפויים לקבל את המשקפיים ב-30 במרץ. החברה לא נתנה מועד משוער מתי היא צפוייה להשיק את הגרסה הצרכנית של המשקפיים.