חטיבת החומרה במיקרוסופט (Microsoft) ממשיכה לחשוף מוצרים מלוטשים היטב והאחרון שבהם הוא "Modern Keyboard". מקלדת שאמנם נראית סטנדרטית אבל מחביאה מספר מאפיינים השמורים למוצרי היוקרה.

Modern Keyboard היא המחליפה של Surface Keyboard שהושקה אשתקד. זוהי מקלדת בגודל מלא בעלת עיצוב דומה לקודמתה, וגימור מתכתי המיוצרת כולה מאלומיניום. היא נחשבת לנוחה לשימוש בזכות פרופיל המקשים הנמוך בגובה של 19.3 מ"מ.

היחודיות של המקלדת הזו היא מקש טביעות האצבע הממוקם צמוד למקש הרווח, המשמש לפתיחה מהירה של המחשב וזיהוי במקרה הצורך ביישומים תומכים. מדובר על פניו בחיישן טביעות אצבע קיבולי (Capacitive) שמגיב מהר ומזהה את האצבע במהירות וממוקם בין כפתור ה-ALT ל-CTRL.

המקלדת תומכת במחשבי Windows 10 כמו גם ב-Mac ומכשירי אנדרואיד (Android). היא המתחברת בכבל USB או בקישוריות Bluetooth והסוללה המובנית מספיקה לעד 60 יום.

https://youtu.be/YDpGtDzAw4I

יחד עם המקלדת הציגה מיקרוסופט גם עכבר בעל השם הלא ממש מקורי Modern Mouse. מדובר בעכבר בסיסי בעיצוב חלק ועגלגל. אין לו כפתורים נוספים פרט לימין שמאל והגלגלת שבמרכז והוא פועל בטכנולוגיית עקיבה אופטית בעלת דיוק גבוה. הוא מותאם גם הוא לעבודה עם מחשבי Windows ו-Mac בחיבור Bluetooth 4.0 ופועל על סוללת אצבע (AAA) בודדת.

מחירה של Modern Keyboard הוא 129.99 דולר, כ-450 שקל לפני מיסים .העכבר מוצע ב-49.99 דולר, כ-175 שקל.

https://www.youtube.com/watch?v=5eI0klTsqnA