שירות אחסון הקבצים בענן של מיקרוסופט הוא אחד הבולטים בתחרות על הלקוח ומספק גם את הנפח הכי גבוה לחשבון חדש (7GB). רמזים חדשים מצאו כי מיקרוסופט שוקדת על הוספת יכולת ניגון מוזיקה בסטרימינג ישירות מהענן, ממש בדומה לשירותים המתחרים ה-Google Music וה-Amazon Cloud Player.

האתר LiveSide מצא מספר הוכחות בקוד המקור באתר של מיקרוסופט על שילוב של נגן בשירות הענן SkyDrive וכן תמונות של כפתורי ניגון ושליטה בנגן. באופן זה יוכלו משתמשי הכונן הוירטואלי להעלות מוזיקה לרשת ולנגן אותה מכל מקום ללא תלות במחשב.

מיקרוסופט השיקה רק לאחרונה את Xbox Music, שירות מוזיקה גלובלי הקיים בפלטפורמות השונות של החברה כמו Xbox 360 ו-Windows 8. השירות מאפשר למשתמש לסרוק את המוזיקה המקומית בהתקן, לקבל מידע מהרשת ולשתף בסטרימינג למכשירים אחרים, לכן עוד לא ברור כיצד השירות החדש ישתלב בזה הקיים.

התחרות בשירות הקבצים לענן גדל לאחרונה משמעותית עם כניסת גוגל לתחום כשהציגה את הגוגל דרייב המספק לכל דורש 5GB בחינם. מיקרוסופט מצידה מיתגה את השירות מחדש ושילבה אותו יחד עם מערכת ה-Windows 8, דבר שהופך אותו לזמין יותר למשתמש. מעניין האם תפתח חזית נוספת בתחום שירותי המוזיקה, שכיום גוגל, אמזון ואפל שולטות ברוב השוק.

>> ראש בראש: השוואה בין שירותי אחסון בענן
>> Windows כל שנה?
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.