חברת מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה היום על מה שאמור להיות מכשיר הלומיה האחרון בסדרה – ה-Lumia 650 – לפני שהיא עוברת להתמקד במותג ה-Surface. המכשיר ככל מיועד לשוק הנמוך יחסית, ויהיה זמין לקראת סוף השבוע באירופה כאשר מחירו יתחיל מ-199 דולרים בלבד.

הלומיה 650 יכיל גוף מתכתי מאלומיניום בצבעי שחור או לבן, ויגיע עם מסך 5 אינץ' AMOLED ברזולוציית 720 פיקסלים, כאשר מתחת למכסה המנוע יופעל על ידי מערכת Snapdragon 212 עם מעבד Cortex-A7 מרובע ליבות ב-1.3GHz. הזיכרון הפנימי יהיה בנפח 1 ג'יגה-בייט בלבד, ואילו הנפח האחסון שודרג ל-16 ג'יגה בייט עם אופציית כרטיס הרחבה. מערכת ההפעלה של המכשיר היא, כמובן, חלונות 10 מובייל.

המצלמה האחורית היא באיכות 8 מגה פיקסל והקדמית 5 מגה פיקסל. בנוסף מכיל המכשיר סוללת 2,000 מיליאמפר שניתנת לשליפה והחלפה על ידי המשתמש, וכן גירסה נוספת של המכשיר עם חריץ סים כפול. המכשיר שוקל 122 גרם בלבד ומימדיו 142×70.9×6.9 מילימטרים. טרם ידוע מתי יגיע לשווקים נוספים כמו ארה"ב, או ישראל.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • Yobi

  עם כל הכבוד ל'חלונות' – במקום לשים חומרה בינונית במחיר גבוה יחסית – הם צריכים להתמקד בחומרה מעודכנת יותר במחיר סביר… כדי שאנשים ישקלו אותם בכלל.
  שיאומי, הוואוי, מיזו ושות מוכרים מכשירים עם מעבדים מהשורה הראשונהשניה, ועם זכרון ומסכים מספקים לכל הדעות במחירים של הלומיות- אז למה לאנשים לבחור בלומיה עם מע' ההפעלה המרתיעה עוד לפני שבחנו בכלל את החומרהמחיר…
  כנראה שטוב להם להפסיד או שלא רוצים לרדת מהעץ…

 • iphone1000

  התמקדות במותגים אחרים לא בטוח תעזור לגמרי

 • Dan.R

  לאאאאא