האם גם מסכי המגע עומדים להיעלם מן העולם? חברת מיקרוסופט (Microsoft) עובדת בימים אלה על טכנולוגיה ניסיונית בשם Pre-Touch שמסירה מהמשוואה את פונקציית המגע בכל הנוגע למסכים. מדובר על חיישנים שמסוגלים לזהות מתי אתם עומדים לגעת בהם, ולהגיב כאילו המגע ממש מתרחש.

משתמשי ה-S-Pen של מכשירי הגלקסי נוט כבר מכירים את הפיצ'ר הזה, הודות ל-Air Command שמאפשר לעט הסטיילוס לרחף מעל אזור מסוים במסך מבלי לגעת בזכוכית. מיקרוסופט, לעומת זאת, תאפשר את הפיצ'ר הזה גם עם אצבעות כף היד ובשילוב זיהוי של אופן האחיזה במכשיר. כך למשל, אם נגן וידאו יזהה שבכוונתכם ללחוץ על כפתור הפליי, הוא יתחיל כבר לנגן את הסרטון אוטומטית. או דפדפן האינטרנט למשל, שיזהה מראש שאתם מרחפים מעל לינק כדי להדגיש אותו או לספק לכם הצצה אליו.

בנוסף, אם האלגוריתם יזהה שהמשתמש מחזיק את המכשיר ביד אחת, לחצני השליטה יותאמו לשימוש באגודל, ואם המכשיר יזהה שמשתמש אוחז אותו בשתי ידיים, יופיעו אופציות נוספות שמתאימות לאצבעות נוספות.

סביר להניח שאופציות נוספות רבות בפיצ'ר החדש יוצגו הודות למפתחי צד ג', וההערכות הן שמיקרוסופט תכלול אותו במכשירי חלונות, ואולי גם אנדרואיד, כבר בשנה או השנתיים הקרובות.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • arnon

  ישר קופצים לי מיליון ואחד מצבים שיהיו רקע מדהים לסרטוני פשלה יוטיוביים….
  מצילומי הבכה לא מכוונים ועד צילצולי סרק והםעלות לא רצוניות ומביכות המקרה הטוב ….
  הפלוס היחיד והעיקרי שאני מוצא פה הוא הגיינה ופחות התעסקות במסך עם עזרה למשתמשי היד האחת…..
  אולי כדאי שמייקרוסופט ישקיעו בפרוייקטים למען מוגבלים …נכים… וחיזוק האבטחה במכשירים…
  מזיהוי רשתית ועד עוזר או עוזרת וירטואלית טובים יותר….
  סתם דעה…..

 • U!

  צחוק צחוק, אבל הגיע מכשיר טאצ' שומר נגיעה 😉

  • ✡ Netanel ✡

   צחוק צחוק, אבל בסופו של דבר אתה כן צריך לגעת בו…

   • U!

    אתה יודע מותר לצחוק מידי פעם.. דבר שני אני דתי בעצמי אז לא להיפגע…

 • Liron

  היה משהו דומה בגלקסי 4, זה היה בשימוש מעל לינקים בדפדפן או תמונות בגלריה, אבל אני לא רוצה לחשוב על זה שאם האצבע שלי תרחף מעל המסך, המכשיר יעשה כל מני דברים, לא נשמע נוח ופרקטי בעליל.

 • שגיא

  לא היה משהו דומה בגלאקסי 4? לא עם כל הפונקציות אבל כן היה מצבים של להחזיק את האצבע מעל המסך כדי להפעיל פונקציות מסוימות כמו קריאת הודעות בלי להיכנס להודעה או לחשוף שם מלא של שיר לדוגמה.

  • Somebody

   גלאקסי 5, נכון. הרבה פחות מתוחכם, אבל כן.

  • Liron

   כן, זה התחיל מגלקסי 4.