נראה כי מיקרוסופט הולכת להיכנס גם לתחום של מזרימי המדיה, ובכוונתה להשיק מתחרה ל-Chromecast של גוגל, כך לפי מסמכים שעלו ברשות התקשורת האמריקאית (FCC) ונתגלו ברשת.

על פי המסמכים שאינם חושפים הרבה, מדובר במכשיר, דונגל, בשם הדגם HD-10 אשר בעל חיבור HDMI, תקשורת WiFi וחיבור USB לצורך אספקת החשמל. עוד מידע על הדונגל העתידי של מיקרוסופט התקבל דרך WiFi Alliance, אשר לפי נתונים המגיעים מאתר NokiaPowerUser, דגם זהה צץ גם שם, ובמסמכים נאמר כי ה-HD-10 יתמוך בטכנולוגיית Miracast, כלומר הוא יוכל להזרים את מסך המשתמש בין אם זה מכשיר חכם או מחשב ישירות לטלוויזיה.

הדונגל של מיקרוסופט יאפשר לנגן תכנים במכשיר הנייד, לדוגמה ממכשירי ה-Windows וה-Windows Phone ולהציג אותם בטלוויזיה ולמעשה, אין זה שונה ממזרימי מדיה אחרים שיש גם מלבד ה-Chromecast. נותרת השאלה האם וכיצד מיקרוסופט תוכל להתמודד מול המחירים הזולים של המוצרים הללו בשוק, והאם כוונתה לספק זאת רק למכשירי Windows או לכלל המשתמשים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.