בכל הקשור לשיחות באינטרנט, סקייפ (Skype) היא ככל הנראה האופציה המועדפת על משתמשים פרטיים ועוד יותר על משתמשים עסקיים. אולם הקושי העיקרי הוא לפעמים רוצים להתארגן על פגישה וירטואלית מהירה, ולצד השני אין תמיד את היכולת להתכונן לכך בזמן.

בדיוק לשם כך הציגה מיקרוסופט (Microsoft) את Skype Meetings, אפשרות לשיחת ועידה מהירה בוידאו צ’אט גם ללא צורך בסקייפ המותקנת מראש על המכשיר. למעשה, מדובר בגרסת הרשת של סקייפ (Web) ומארגן השיחה שולח לשאר החברים קישור (URL) להצטרפות וכל שנותר למשתתפים הוא להקליק על הקישור ולהצטרף לשיחה.

לדברי מיקרוסופט: "השימוש ב-Skype Meetings הוא קל ופשוט. ניתן לארגן פגישות ולשתף אותם בקישור מותאם אישית למשתתפים כדי להצטרף בכל זמן." במהלך הפגישה, המשתתפים יכולים לעשות כמעט כל דבר גם אם אין ברשותם סקייפ על המחשב כמו לשלוח הודעות מיידיות, לשתף את המסך או לשלוח קבצים אחד לשני. מארגן הפגישה מקבל גם שליטה מלאה על המשתתפים בה ומסוגל להשתיק משתמש מסוים במידה וישנם רעשי רקע.

השימוש ב-Skype Meetings יהיה בחינם לפרטיים ועסקים הרשומים לשירותי Office 365 של מיקרוסופט והוא כולל שימוש משותף של עד 10 משתתפים וניתן להגדיל במידת הצורך בתוספת תשלום.