לאחר שרכשה את SwiftKey בתחילת החודש, מסתמן שהעניין של חברת מיקרוסופט (Microsoft) במקלדות רק הולך וגובר. לאחר שמסתמן כי תציע את מקלדת ה-Word Flow עבור משתמשי ה-iOS, החברה השיקה אפליקציית מקלדת חדשה למשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד בשם Hub Keyboard. מטרתה של האפליקציה להפוך את חווית השיתוף בסמארטפונים ליותר מהירה וקלה.

בין התכונות שמציעה המקלדת: קיימת האופציה לשלוח מידיית מסמך מבלי לחפש אותו. כך, למשל, אם יש לכם מסמך וורד בשם "project", בכל פעם שתקלידו את המילה הזו תזהה המקלדת את המסמך ותציע לכם לשתף אותו אוטומטית עם בן השיחה שלכם או לשלוח לו לינק להורדה.

כך גם לגבי אנשי קשר – אם תזכירו את אחד מהאנשים ששמורים לכם בזיכרון, המקלדת תעלה את פרטיו ותציע לכם לשתף את איש הקשר. בנוסף מציעה המקלדת לתרגם מילה מסוימת באופן אוטומטי מבלי לעבור לאפליקציות נוספות.

מיקרוסופט אף השיקה עדכון לאפליקציית האבטחה שלה Next Lock Screen, אשר מציעה תמיכה בקוד PIN, נעילה באמצעות דפוס או חיישן טביעות אצבע. העדכון אף מציע למשתמשים לשנות את טפט הרקע שלהם בהתאם למיקום בו אתם נמצאים.

מלבד אלה השיקה החברה עוד שתי אפליקציות שמיועדות למגזר העסקי: Sprightly מאפשרת להשתמש בתמונות הפרטיות שצילמתם כתבניות לקטלוגים, רשימות מחירים, כרטיסי ברכה וירטואליים וכן הלאה. Kaizala הוא כלי ניהולי לצוותי עבודה שמאפשר צ'אטים פרטיים וחלוקת משימות יעילה.