ימים ספורים לאחר שהודיעה מיקרוסופט (Microsoft) על רכישת לינקדין (Linkedin) בעבור 26 מיליארד דולר, החברה כבר מתוכננת להרפתקה הבאה שלה – בעולם הקנאביס.

בשיתוף פעולה של החברה מרדמונד עם חברת KIND Financial, סטארטאפ מלוס-אנג’לס, היא תפתח תוכנה שתנהל את המכירה וההפצה של המריחואנה החוקית עבור הרשויות בארה”ב, זאת בשילוב פלטפורמת הענן Azure. מדובר כך נראה, בכניסה הראשונה של חברת טכנולוגיה כה גדולה לתחום, אשר תומכת בלגליזציה של מכירת קנאביס.

מספר מדינות בארה”ב כבר הפכו את מכירת המריחואנה והעישון לחוקי, בניהן אלסקה, קולורדו, ארגון, וושינגטון הבירה ובקרוב עוד חמש מדינות צפויות להצטרף למהלך. בהודעה מיקרוסופט אמרה כי היא "תומכת בממשלה להסדיר ולפקח על חומרים של משרד המשפטים להסדרת הרגולציה, החל מהטבק, כלי הנשק וכעת הקנאביס החוקי."

למרות השימוש החוקי בקומץ מדינות והשימוש המוגבר לצורך רפואי בעולם, למריחואנה עדיין יש דעה שלילית במיוחד בקרב עסקים שמרבים להתרחק מהנושא, זאת לאור העובדה כי היא נחשבת לא חוקית ברוב העולם, כולל בישראל. למרות זאת, המריחואנה החוקית נמצאת בעלייה מתמדת ולפי הערכות השנה השוק בארה"ב יגיע למחזור של כ-7 מיליארד דולר.