בחייה הארוכים של 'חלונות', למיקרוסופט (Microsoft) היו שתי מערכות הפעלה שנכשלו בגדול: Windows Me שיצאה ב-1999 ו-Windows Vista שיצאה ב-2007. לשמחת מיקרוסופט, היא יכולה להיפרד מ-Vista לשלום שכן זו כבר תפסיק להיתמך החל מחודש הבא.

למעט המשתמשים שעדיין עובדים עם Windows Vista, מיקרוסופט הוציאה הודעה כי החל מ-11 לאפריל היא תפסיק לתמוך במערכת. זה אומר כי לא ישוחררו עדכוני אבטחה, תיקוני באגים ועדכוני דרייברים למערכת הישנה, כך שמי שעדיין משתמש בה חייב לעבור לגרסה העדכנית של חלונות.

הסיכון בשימוש במערכות הפעלה ישנות כדוגמת Windows Vista הוא גדול, במיוחד לאור איומי האבטחה שאנו שומעים חדשות לבקרים על פרצות כאלה ואחרות. מיקרוסופט מחויבת לספק עדכוני אבטחה למערכת שלה למשך 10 שנים ותיקונים קריטיים בלבד, אולם היא לא משחררת עדכונים נדרשים לדפדפן או לרכיבים אחרים במערכת שחושפים את המחשב לפרצות אבטחה חמורות.

Windows Vista הגיעה אחרי Windows XP והתקבלה בחשש גדול ובסרבנות עיקשת מצד המשתמשים לעבור אליה, במיוחד אחרי ההצלחה של XP. היא אמנם נחשבת לבסיס של Windows 7, אולם היא הייתה מעט יותר מסורבלת וגרוע מכך – כבדה למחשבים שהיו בזמנו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.