לא רק אפל, עכשיו גם מיקרוספט מצטרפת למערכה: ענקית התוכנה מרדמונד וענקית הטכנולוגיה מקוריאה יפגשו בקרוב בין כותלי בית המשפט, בטענה שסמסונג הפרה את ההסכמים ולא מילאה אחר חובותיה לאחר השלמת הרכישה של חברת נוקיה על ידי מיקרוסופט.

בדיווח של  אחת מסוכנויות הידיעות נאמר כי השתיים לא הצליחו להגיע להסכם על התמלוגים ביניהן ובשל כך הן יפגשו בבית המשפט. ראשיתו של הסיפור החל עוד בשנת 2011, כאשר מיקרוספט סיכמה עם סמסונג כי תשלם לה תמלוגים בעבור כל מכשיר אותו היא מוכרת המבוסס על מערכת האנדרואיד, כפי שעושה עם מספר יצרניות האנדרואיד שונות. תמלוגים אלו משולמים למעשה למיקרוסופט , לאור העובדה שחלק מהמכשירים המריצים את מערכת ההפעלה משתמשים בפטנטים הרשומים על מיקרוסופט.

המחלוקת בין שתי החברות החל לאחר השלמת הרכישה של חטיבת המובייל של נוקיה בידי מיקרוסופט. לפני כשנה, החליטה סמסונג להפסיק באופן חד צדדי את התשלומים המגיעים למיקרוסופט או לשלמם באיחור, גם לאחר מכתבים חוזרים ונשנים מעורכי דינה של מיקרוסופט.

"גם לאחר חודשים שבהם שלחנו להם (סמסונג) מכתבים, טרם קיבלנו את התמלוגים המגיעים לנו בגין המכשירים", טען בכיר במיקרוסופט. לדבריו, בתגובה, חברת סמסונג שלחה מכתב לפני כמה חודשים ובו הודיעה והסכימה על חילוקי הדעות, אך יחד עם זאת על הפסקת התשלומים באופן חד צדדי, על אף ההסכם החתום ביניהן.

נוסף על כך, מסביר הבכיר את הסיבה לדעתו מדוע הפסיקה סמסונג לשלם את התמלוגים המגיעים לה: על פיו דבריו, בימים ובחודשים שלאחר השלמת הרכישה זינק ערכם של מכשירי האנדרואיד ובכלל ומכשיריה של סמסונג בפרט. "אפילו בסמסונג לא תיארו לעצמם כי זה יגיע לנתח שוק כזה גדול", כך טען ואמר כי סמסונג רואה בכך מעין ארובה מדוע לא לשלם את התשלומים המגיעים לה. לעומתם במיקרוספט מכחישים מכל וכל את הטענה וטוענים כי עצם רכישתה של נוקיה מובייל מפרה למעשה את ההסכם ביניהן.

מתברר כי בסמסונג לא ממש מתייחסים לתביעה הקרבה ברצינות: "אנו בודקים את הממצאים ונשקול כיצד להגיב", כך מסרה החברה בהצהרה.

 

 

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.