מספר חודשים לאחר שהפסיקה באופן רשמי את תמיכתה במערכת ההפעלה Windows XP, הנחשבת למערכת ההפעלה הפופולרית בכל הזמנים, הודיעה הענקית מרדמונד כי תפסיק את שדרוגי התוכנה גם למערכת ההפעלה Windows 7 עד אמצע ינואר 2015.

בהודעה קצרה שפירסמה מיקרוסופט בדף הבית שלה, הבהירה כי תפסיק את מתן העדכונים למערכת ההפעלה Windwos 7 על כל גרסאותיה כמו גם למערכות הפעלה נוספות כדוגמת  Server 2008, ו-2010, עד תאריך ה-13 לינואר 2015. יחד עם זאת, מיקרוסופט ציינה כי הפסקת העדכונים כוללת, בין היתר, עדכוני ביצועים ורכיבים חדשים, אך עדיין תמשיך לדחוף עדכוני אבטחה קריטיים – אלו ימשכו עד תאריך 14 בינואר 2020 לפי שעה.

למשתמשים שטרם עדכנו למערכת ההפעלה החדישה מבית מיקרוסופט, Windwos 8.1, ויתעקשו להמשיך להשתמש ב-Windwos 7 עד לתום תקופת היעד, תינתן האפשרות לעבור לתוכנית מורחבת לתקופה של חמש שנים – זו תאפשר מתן עדכוני האבטחה ללא תשלום ועדכוני Hotfix בתשלום נוסף. תוכנית זו, אף היא תפסיק בתאריך 14 לינואר 2020, שהוא למעשה גם התאריך הרשמי של מיקרוסופט בהפסקת התמיכה ב-Windwos 7 לחלוטין.

על אף שמיקרוסופט סיפקה תאריך מדוייק להפסקת העדכונים, ייתכן כי תבצע מהלך דומה כפי שעשתה עם Windwos XP, ותאריך את התקופה המורחבת במספר חודשים או שבועות נוספים. ייתכן וגם מיקרוספט בחרה במכוון גם את שנת 2020 כתאריך היעד להפסקת התמיכה, שכן מערכת ההפעלה Windwos 9 צריכה לערוך את הופעת הבכורה שלה כבר בשנה הבאה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.