מספר חודשים לאחר שהפסיקה באופן רשמי את תמיכתה במערכת ההפעלה Windows XP, הנחשבת למערכת ההפעלה הפופולרית בכל הזמנים, הודיעה הענקית מרדמונד כי תפסיק את שדרוגי התוכנה גם למערכת ההפעלה Windows 7 עד אמצע ינואר 2015.

בהודעה קצרה שפירסמה מיקרוסופט בדף הבית שלה, הבהירה כי תפסיק את מתן העדכונים למערכת ההפעלה Windwos 7 על כל גרסאותיה כמו גם למערכות הפעלה נוספות כדוגמת  Server 2008, ו-2010, עד תאריך ה-13 לינואר 2015. יחד עם זאת, מיקרוסופט ציינה כי הפסקת העדכונים כוללת, בין היתר, עדכוני ביצועים ורכיבים חדשים, אך עדיין תמשיך לדחוף עדכוני אבטחה קריטיים – אלו ימשכו עד תאריך 14 בינואר 2020 לפי שעה.

למשתמשים שטרם עדכנו למערכת ההפעלה החדישה מבית מיקרוסופט, Windwos 8.1, ויתעקשו להמשיך להשתמש ב-Windwos 7 עד לתום תקופת היעד, תינתן האפשרות לעבור לתוכנית מורחבת לתקופה של חמש שנים – זו תאפשר מתן עדכוני האבטחה ללא תשלום ועדכוני Hotfix בתשלום נוסף. תוכנית זו, אף היא תפסיק בתאריך 14 לינואר 2020, שהוא למעשה גם התאריך הרשמי של מיקרוסופט בהפסקת התמיכה ב-Windwos 7 לחלוטין.

על אף שמיקרוסופט סיפקה תאריך מדוייק להפסקת העדכונים, ייתכן כי תבצע מהלך דומה כפי שעשתה עם Windwos XP, ותאריך את התקופה המורחבת במספר חודשים או שבועות נוספים. ייתכן וגם מיקרוספט בחרה במכוון גם את שנת 2020 כתאריך היעד להפסקת התמיכה, שכן מערכת ההפעלה Windwos 9 צריכה לערוך את הופעת הבכורה שלה כבר בשנה הבאה.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אורח

  וזה בדיוק עיתוי מצויין לכל בעלי הווינשיט 7 לעבור ללינוקס.

  ברצינות – אין לכם משהו יותר טוב לעשות עם הזמן והכסף שלכם חוץ מלבזבז הון על עותק מקורי של win 8 או להתעסק עם פריצות מקרטעות? לא בא לכם להיות עם מערכת הפעלה מאובטחת ומהירה באמת, שבאה בילט אין עם כל תוכנה שתצטרכו?

  עם הפצות לינוקס טובות כמו אובונטו/פדורה/opensuse תוכלו לעדכן גרסאות בחינם ובקלות ככה שאין מצב שתאלצו להישאר בלי עדכונים – וגם אם לא מתחשק לכם לעדכן יש גרסאות LTS שממשיכות לקבל עדכונים ל5 שנים, יש שם מרכזי תוכנה עם תוכנות לכל מה שתצטרכו – כולל כרום ותחליף מעולה לאופיס, אפשר גם להריץ תוכנות של ווינדוס עם תוכנה ייעודית, לא צריכים אנטי וירוסים וחרטות למינהם כי המערכת מאובטחת מהיסוד, והן הרבה יותר מהירות ונוחות מאשר הזבל שמיקרוסופט ממשיכה להאכיל אותכם כל הזמן.

  והכי חשוב – אתם לא צריכים בכלל להתקין הפצה על הכונן הקשיח בשביל להתרשם ממנה. כל מה שאתם צריכים זה מחשב ו-usb ותוכלו להריץ ממנו ישירות את ההפצה.

  גם אני עד לפני 2-3 חודשים הייתי עיוור שנצמד לווינשיט 7 ועוד שקלתי לבזבז הון על 8, אבל למזלי נחשפתי ללינוקס ואין מצב עכשיו שאני מבזבז הון על מערכת הפעלה.

 • אורח

  רק להבהיר למי שמודאג: זה בכלל לא כמו מה שקרה לא מזמן עם ווינדוס XP.
  בינואר 2015 תיפסק ה-mainstream support של ווינדוס 7, שזה אומר שמאותו רגע לא יהיו עדכונים של תכונות חדשות/שינויים בממשק וכו' (בנוסף ייפסקו hotfixes שאלה עדכונים שיכולים להיות קריטיים לחברה מסוימת ועל כן היא מוכנה לשלם עליהם אחרי שה-mainstream support תיפסק. אלה לא עדכוני אבטחה והמשתמש הביתי כמעט בטוח אינו זקוק להם).

  בינואר 2020 תיפסק ה-extended support, שזה אומר שלא יהיו יותר עדכוני אבטחה ויהיה כדאי למהר ולנטוש את ווינדוס 7, כמו שעכשיו כדאי למהר ולנטוש את XP (אבל כאמור, זה יקרה רק עוד 5 שנים). יש כמובן סיכוי להארכה מעבר לתאריך הזה, אבל עדיף לא להסתמך על זה.

  בנוסף, אם אתם לא ארגון אלא סתם יש לכם מחשב פרטי, אין צורך לעבור לאף תוכנית מורחבת, אתם כבר מסודרים.