דפדפן האדג' (Edge) של מיקרוסופט (Microsoft) משתדרג ומעתה תומך בהזרמה של תוכן ("Casting") כמו תמונות מאלבומים מקוונים, שירים משירותי מוזיקה שונים או סרטונים מאתרים כמו יו-טיוב (YouTube) בהזרמה אל מכשירים התומכים ב-DLNA או בתקן Miracast.

בהודעה בבלוג הרשמי של חלונות הוכרזה היכולת החדשה והיא זמינה כבר עתה למשתמשי חלונות 10 (Windows 10) המנויים לעדכוני ה-Insider Preview. בדומה ליכולת הכרום-קאסט (Chromecast) של גוגל, באמצעות דפדפן האדג' ניתן יהיה להזרים תכנים מקוונים, כמו אלבומי תמונות מתוך פייסבוק, שירים בהזרמה מתוך פנדורה וסרטונים יו-טיוב מהדפדפן על המחשב ישירות אל מכשיר הטלוויזיה או כל מכשיר אחר התומך בתקני ההזרמה שהזכרנו קודם ונמצא באותה רשת ביתית וזאת ללא הצורך לרכוש מחבר נוסף  (למרות שהחברה מוכרת מחבר שכזה). יש לציין כי לא ניתן להזרים תוכן מוגן כמו סרטים או סדרות בהם ניתן לצפות בשירותים מקוונים כמו Netflix או Hulu.

היכולת זמינה למנויים לתוכנית ה-Insider Preview ותשוחרר לשאר משתמשי חלונות 10 באחד מהעדכונים העתידיים.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • נתנאל

  קצת באיחור…
  אם כבר מדברים על ווינדוס 10…
  אם אני משדרג מעותק של ווינדוס 7 Ultimate לווינדוס 10 Pro, נחסמים לי כמה אפשרויות שיש בווינדוס 10 פרו המקורי? מה החיסרון?
  ועוד שאלה:
  שווה לשדרג?

  • somebody

   1. אתה יכול לבדוק באתר של מיקרוסופט
   2. שווה מאוד לשדרג

  • תוהה

   אם דחוף לך לשדרג, אתה יכול. המע' עדיין חווה מחלות ילדות לעיתים (ב2 מ5 המחשבים ששודרגו בסביבתי), מה שטבעי וצפוי לכל מע' חדשה אך לרוב עובדת בצורה חלקה מאוד. יש דיווחים על עדכון שאמור להגיע בקרוב, אתה יכול להמתין ולשדרג אחריו כי ההצעה תקפה עוד כמעט שנה.

   מס' דברים לשקול:
   1. אם אתה מתקין ורוצה לשמור על פרטיות יחסית, הקפד לבטל את ההגדרות של שמירת נתוני הקלדה, זיהוי למפרסמים וכו'. יש המון מדריכים ברשת.
   2. הסכם השימוש מאשר למייקרוסופט לקרוא את המיילים שלך (סטנדרטי) ולגשת לתכנים השמורים על הHDD שלך. שיתוף הנתונים הללו עם צד ג' תלוי ברצונה של מייקרוסופט ואין יכולת לבטל זאת. (הפסימיים בינינו טוענים שזה יהיה הצעד הגדול של לובי זכויות היוצרים של הוליווד כנגד תכנים פיראטיים, אבל אין שום אינדיקציה לכך ומייקרוסופט תאבד בסיס משתמשים רחב מאוד אם היא תעשה זאת.)

   3. אם אתה מבצע שדרוג ולא התקנה נקיה יהיה לך חודש להתחרט ולשוב ל7 בלי לפרמט. כל (רובם המוחלט) של הקבצים וההגדרות יוותרו ללא שינוי לאחר השדרוג.