ענקית התוכנה מרדמונד שוקלת לבצע מהלך פורץ גבולות מבחינתה, ולהפוך את מערכת ההפעלה שברשותה לקוד פתוח כך שתפיץ אותו בחינם למפתחים וחברות עצמאיים שיוכלו לבצע בה שינויים כרצונם.

אחד המאפיניים הבולטים של מערכת ההפעלה אנדרואיד היא היותה קוד פתוח. כלומר, קוד התוכנה עצמה ממנה מורכבת מערכת ההפעלה פתוח לכל דורש על-מנת לבצע שינויים כרצונו. מיקרוסופט, שבמשך שנים התנגדה לרעיון הקוד הפתוח, בדומה ליריבתה אפל, שוקלת לפי הדיווחים לשנות גישה ותשקול להפיץ את הקוד של מערכת ה-Windows לחברות ומפתחים על מנת שאלו שיוכלו לבצע בה שינויים.

משנים גישה

הדברים הלא כל כך צפויים האלו יש לומר, לפחות מבחינתה של מיקרוסופט, נשמעו בכנס אותו ערכה למפתחיה בשבוע שעבר. כמובן, שמיקרוסופט עדייו תהיה אחראית בלעדית על עדכוני התוכנה, אך החברות השונות יצטרכו לשלם תמלוגים למיקרוסופט עבור עדכונים אלו. "אנחנו בהחלט לא פוסלים את הרעיון", אמר בכיר במיקרוסופט כשנשאל לגבי האפשרות. משמעות הדבר היא שייתכן ובעתיד נוכל לראות את מערכת ההפעלה המפורסמת גם על גבי מכשירים אחרים בדומה למערכת ההפעלה אנדרוראיד, בה כל יצרנית יכולה לבצע בה שינויים ולהטמיעה על גבי מכשיר משלה.

ייתכן כי אחת הסיבות שבחברה שוקלים ללכת על מהלך שכזה, היא עלייתה של מערכת ההפעלה השולחנית לינוקס, שכידוע מופצת גם היא כקוד פתוח ועליה מבוססת מערכת ההפעלה אנדרואיד. בדרך זו, מקויים במיקרוסופט, להזניק מעלה את מערכת ההפעלה שמעט דישדשה בשנים האחרונות.

חשוב לזכור כמובן שמהלך שכזה עשוי לקחת שנים לא מועטות לכן אין השערה מדויקת מתי הוא יכול לצאת לפועל. עם זאת, רבים זוקפים מהלך שכזה, אם אכן ייזכה לראות אור יום, למנכ"ל החברה, סאטיה נאדלה, שלקח לידיו את ההנהגה לפני כחצי שנה והפך אותה לידידותית יותר עבור עסקים ומשתמשים פרטיים. בעיני רבים סאטיה נחשב לפחות שמרן מקודמו בתפקיד, סטיב באלמר.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
  • מרדכי

    נשמע היפוטטי לגמרי -מיקרוסופט הנה החברה הכי קניינית ומסחרית שיש -אבל גם אם כן לא הייתי ממהר לפתח משהו על בסיס הקוד -עוד זכורים לי שנות ה 90 – ומלחמות היוניקס -שבהם מיקרוסופט התנהגה בדורסנות ותביעות הזויות נגד חברות אחרות "גשת התביעה היא חלק נוסף מהמלחמה המשפטית של מיקרוסופט המתנהלת לאחרונה בזירת היוניקסלינוקס, מלחמה בה משתתפות חברות ענק כגון IBM מיקרוסופט ו-SCO המתענגות להוציא האחת לשניhה את הנשמה בבית המשפט. "(0nana 1-)

  • אור

    בולשיט, בחיים לא יקרה.

  • ניר

    ואני חשבתי ש1 באפריל עבר