אחרי חודשים של שמועות ודיווחים, מיקורוספט מאשרת כי היא תשיק את Windows Blue בהמשך השנה. זהו העדכון המשמעותי ביותר שיצא למערכת ה-Windows 8 אשר יהיה זמין במקביל למספר רב של מכשירים.

“Windows Blue היא שם קוד לעדכון שיהיה זמין מאוחר יותר השנה, אשר בונה על החזון הנועז להמשיך קדימה עם Windows 8 כדי להביא את הדור הבא של מחשבי הטאבלטים וה-PC”, אמר טים רלר בבלוג של מיקרוסופט. “אנו נספק את החידושים האחרונים על גבי מגוון רחב יותר של מחשבים מכל הגדלים, עם חיי סוללה וביצועים טובים יותר, תוך יצירת הזדמנויות חדשות למערכות האקוסיסטם שלנו.”

100 מיליון ל-Windows 8
למרות הערכות בשוק על היחלשותה של מיקרוסופט בתחום ה-PC וכניסה איטית של מערכת ה-Windows 8 בהשוואה לקודמתה, מפרסמת היום מיקרוסופט כי היא חצתה כבר את 100 מיליון היחידות בשוק בתוך 6 חודשים. נתון זה כמעט שווה לכמות המכירות של Windows 7 כאשר החלה להימכר בסוף שנת 2009, כך שלא מדובר בירידה משמעותית מבחינת היקף המכירות כפי שהערכות בשוק העריכו. “Windows 8 היא שינוי גדול, שאפתן”, אמר רלר בפוסט. “למרות שאנו מבינים ששינויים לוקחים זמן, אנחנו מרגישים טוב לגבי ההתקדמות מאז ההשקה, כולל מה שהצלחנו להשיג עם המערכת והאינטראקציה של הלקוחות עם המחשב או הטאבלט”.

עוד אמר רלר כי “המחשב הוא דבר הרבה יותר חי והרבה יותר נייד מבעבר. המחשב הוא גם חלק משוק מכשירים רחב יותר של טאבלטים ומחשבים ניידים. Windows 8 נבתנת כדי להשתתף באופן מלא בשוק הרחב הזה ויותר גם בשוק המכשירים הניידים”.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • ומה עם…

  וינדוס פון 8?
  מתי היא תקבל עדכון מאסיבי שיתקן את כל הבאגים (סטורג', חוסר יכולת לסגור אפליקציוץ בצורה נורמלית ולא ללחוץ עשרות פעמים על חזור עד שהכל נסגר וכו').

  • נתי גל

   הבעיה הכי מרגיזה היא מנהל המשימות החדש- לפעמים הוא בעצמו קופא. בXP ובW7 גם כשהכל היה תקוע יכלת לפתוח את מנהל המששימות.

 • דן

  100 מליון עם רשיון או שזה כולל פרוצים? כי יש הרבה כאלה שמורידים מערכות פרוצות ואין להם רשיון חלקם אפילו לא מודע לך
  לפי מה מיקרוסופט עושה את הספירה?

  העדכון הזה בעעצם יראה לנו את היכולות של w8 על הנייחים כי כנראה יחזירו את כפתור הבית וגם יתנו אופציה לדלג על הממשק המודרני שלהם (ככה הבנצי מההדלפה של הבטא של windows blue).

  • הספירה היא לפי מכירת רישיונות

  • נתי גל

   אני לא מחכה לעדכון הבלו.
   כי לחיצה על כפתור ההתחל תחזיר אותנו למטרו המרגיז.

   • יוסי כהן

    דווקא אהבתי את ממשק מסך ההתחל יותר מממשק תפריט ההתחל… אותה פונקציה רק יותר נוחה.
    מה גם שלחצן ימני על הפינה של כפתור ההתחל פותחת תפריט מדהים של ניהול כל מה שצריך במחשב!
    כל מה שחסר זה לחצן ימני שייפתח בתור פאי ולא בתור באר למטה(שמסתיר חלק מהאריחים משום מה…) ואפשרות להזיז מספר אריחים בו זמנית!

 • ג.ד.

  עד כמה שאני מבין, 100 מיליון המשתמשים כוללים מספר לא קטן של רישיונות OEM שמוחלפים ב – WIN7 מה שמסביר את ההפרש העצום (!) בין נתוני המכירות של מיקרוסופט לבין נתוני השימוש בפועל המשתקפים בסקרים השונים (statcounter, wikipedia, etc).

  ג.