כצפוי, מיקרוסופט היא כעת הבעלים המאושרים של חברת נוקיה לאחר שבחודש ספטמבר 2013, הודיעה על תוכניותיה לרכוש את היצרנית המכשירים הפינית בסכום של 7 מיליארד דולר.

“היום אנחנו מקדמים בברכה את חטיבת המכשירים והשירותים של נוקיה למשפחתנו. היכולות הניידות והנכסים שהם מביאים יקדמו את השינויים שלנו,” אמר מנכ”ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה.

סטיבן אלופ, מנכ”ל נוקיה כתב במכתב פתוח “כפי שמיקרוסופט ונוקיה מתאחדים כמשפחה מורחבת, אנו נאחד את התשוקה, המסירות והמחויבות שלנו להביא את הטוב ביותר בטכנולוגיות המשותפות שיש לנו להציע. מהיום והלאה, האפשרויות הן  אינסופיות. החל מעכשיו, אנחנו מאוחדים.”

החברה המאוחדת אשר כונתה עד כה “Nokia Device & Services תיקרא מעתה Microsoft Mobile (מיקרוסופט מובייל) כפי שדלף מוקדם יותר ואלופ יישאר כמנכ”ל בפועל של החברה החדשה.

בחברה יימשיכו לתמוך במכשירים הקיימים וכן גם במכשירים לשוק הנמוך הכולל את סדרת אשה (Asha) וכן משפחת Nokia X שהוכרזה בחודש פברואר האחרון הפועלת על מערכת האנדרואיד.

בינתיים המשימה המרכזית שעומדת בפני מיקרוסופט היא לשכנע את היצרניות הגדולות להמשיך ולייצר מכשירי Windows Phone, מה שבאופן מוזר יתחרו במכשירים של מיקרוסופט בעצמה. HTC וסמסונג כמעט ואינם משיקים מכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט ועיקר השוק נשלט על ידי כיום על ידי נוקיה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • נתי

  איני איש חכם במיוחד, לא לצדתי מנהל עסקים, אבי סנדלר, אימי חייטת, אני נגר, בוודאי שלא אתן עצות למר נאדלה (הקורן מאושר בתמונה, משום מה), אך לו הייתי רוכש את נוקיה, אין אפילןי סיכוי שהייתי משאיר את אילופ כמנכל"ה.. האיש פשוט שלומיאל עם ידיים ורגליים שמאליות.

  • -אני

   בלי להתייחס ליכולת (או אי היכולת) של אלופ, המצב אליו נגררה נוקיה הוא ברובו לא באשמתו.
   ההנהלה הקודמת של נוקיה היא זאת שהביאה את נוקיה לאן שהיא נמצאת כעת. ההתעקשות על סימביאן לאחר מהפיכת האייפון, גם כשהיתה להם אלטרנטיבה של מערכת הפעלה מודרנית יותר בדמות אנדרואיד (למרות שכשיצאה היו לה לא מעט בעיות) זה מה שהביא את נוקיה למצבה הנוכחי.
   כשאלופ נכנס לתפקיד, המציאות היתה שונה מאוד. נוקיה אומנם מכרה עוד מכשירים, אבל המגמה היתה ברורה – למטה ובכיוון חד. לא היתה אלטרנטיבה אמיתית. מיגו היתה רחוקה מלהיות בשלה ועל סימביאן אין מה לדבר בכלל.
   לאלופ היו בגדול 2 ברירות – להצטרף לעדר האנדרואיד או להמר על מערכת הפעלה חדשה עם גב חזק ועל הדרך לזכות בלא מעט סוכריות על הבחירה הזאת.
   לדעתי עם נוקיה היתה בוחרת באנדרואיד המצב שלה, במקרה הטוב, היה דומה למצב של HTC היום. אולי מכירה למיקרוסופט זה לא מה שיחלו בו בנוקיה, אבל זה עדיף מפשיטת רגל.

   • יוסי כהן

    לפח דעתי אתה טועה…
    היו מספיק אנשים שהיו קונים נוקיה (עם אנדרואיד) "כי זה נוקיה" אם נוקיה הייתה חכמה מספיק מצבם היה כיום כמו של סמסונג ולא כמו של HTC.
    לפי דעתי מייקרוסופט מנסה להכנס למצב כמו אפל שבו היא שולטת לחלוטין בחומרה והתוכנה וזה טוב!
    אני הייתי קונה מכשיר WP של מייקרוסופט(בהנתן היצע האפליקציות שבעתיד הגיוני).
    חוץ מזה כל מכשירי האנדרואיד בבסיסם אותו דבר וכל האייפונים במיוחד הגיע הזמן למשהו אחר שייכנס לשוק ויכניס בו קצת עניין.
    בשביל אנשים(במיוחד בישראל) טלפון של מייקרוסופט יישמע וואו.