ביום הראשון של ועידת המפתחים Build בסן-פרנסיסקו, מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה על מהלך ראשון מסוגו בניסיון למשוך מפתחים לסביבת חלונות.

לקראת השקת חלונות 10, בחברה מרדמונד פיתחו שני פרויקטים שיאפשרו להמיר אפליקציות iOS ואנדרואיד (Android) לסביבת חלונות, בין אם זה במובייל, במחשב, בטלוויזיה ובכל פלטפורמה שמריצה את המערכת של מיקרוסופט, ובשביל זה היא הקימה צוותים שעבדו בחודשים האחרונים על סביבת פיתוח שתאפשר לבצע את ההמרה בצורה חלקה עבור חנות ייעודית שיהיו חלק מ-Windows universal apps.

Project Islandwood יספק למפתחי ה-iOS כלי API המבוסס על Objective C, כמעין שכבת אמצע שתבצע את החיבור. בפועל צוות הפיתוח כבר השתמש בכלי כדי להתאים את המשחק Candy Crush Saga של King שכבר רץ על מערכת ה-Windows Phone כיום, כאשר מפתחי המשחק היו צריכים לשנות מספר קטן יחסית של פרמטרים בקוד כדי שזה יכול לעבוד על המערכת של מיקרוסופט.

לאנדרואיד מיקרוסופט פיתחה את Project Astoria, שלגביו השמועות כבר רצו זה תקופה. אסטוריה יאפשר למהיר אפליקציות מבוססות אנדרואיד על חלונות, במיוחד בגרסת המובייל, אשר יכלול גם כן שכבת אמצע שתתמוך באפליקציות שפותחו ב-Java או ++C ללא צורך בכל שינוי, זאת בניגוד ל-Islandwood שם נדרשים המפתחים לבצע התאמות שונות ולקמפל מחדש את התוכנה כדי שזו תעבוד בסביבת חלונות. כך, קוד האפליקציה המקורי יוכל לרוץ על חלונות כמעט ללא עבודה נוספת.

פתרון נוסף אותו תציע היא דרך לאפליקציות שולחניות מבוססות רשת (Web) ולאתרי אינטרנט להפוך ליישומים עצמאיים עם אפשרות להפעיל שירותים שונים כמו הודעות פוש ורכישות בתוך אפליקציות. כך בעלי אתרים ומפתחי אפליקציות רשת יוכלו להטמיע שירותים נוספים בקלות ולהפוך את האפליקציה לשימושית יותר וקרובה לחוויה של אפליקציית Native בלי צורך ללמוד קוד.

מיקרוסופט סובלת מחוסר אפליקציות הן במערכת השולחנית והן בניידת. המהלך הוא פתרון מהיר כדי לגרום למפתחים להשיק את האפליקציות שלהם גם בסביבת חלונות וכי העובדה כי היא פונה הן למפתחי אנדרואיד והן ל-iOS היא מצליחה להגיע לכמעט כל המפתחים למובייל, מה שצפוי לתת לה קפיצה גדולה בהיצע בהשוואה להיום ואז אולי, היא תצליח לקדם גם את חלונות כמו שהיא מקווה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.