ביום הראשון של ועידת המפתחים Build בסן-פרנסיסקו, מיקרוסופט (Microsoft) הודיעה על מהלך ראשון מסוגו בניסיון למשוך מפתחים לסביבת חלונות.

לקראת השקת חלונות 10, בחברה מרדמונד פיתחו שני פרויקטים שיאפשרו להמיר אפליקציות iOS ואנדרואיד (Android) לסביבת חלונות, בין אם זה במובייל, במחשב, בטלוויזיה ובכל פלטפורמה שמריצה את המערכת של מיקרוסופט, ובשביל זה היא הקימה צוותים שעבדו בחודשים האחרונים על סביבת פיתוח שתאפשר לבצע את ההמרה בצורה חלקה עבור חנות ייעודית שיהיו חלק מ-Windows universal apps.

Project Islandwood יספק למפתחי ה-iOS כלי API המבוסס על Objective C, כמעין שכבת אמצע שתבצע את החיבור. בפועל צוות הפיתוח כבר השתמש בכלי כדי להתאים את המשחק Candy Crush Saga של King שכבר רץ על מערכת ה-Windows Phone כיום, כאשר מפתחי המשחק היו צריכים לשנות מספר קטן יחסית של פרמטרים בקוד כדי שזה יכול לעבוד על המערכת של מיקרוסופט.

לאנדרואיד מיקרוסופט פיתחה את Project Astoria, שלגביו השמועות כבר רצו זה תקופה. אסטוריה יאפשר למהיר אפליקציות מבוססות אנדרואיד על חלונות, במיוחד בגרסת המובייל, אשר יכלול גם כן שכבת אמצע שתתמוך באפליקציות שפותחו ב-Java או ++C ללא צורך בכל שינוי, זאת בניגוד ל-Islandwood שם נדרשים המפתחים לבצע התאמות שונות ולקמפל מחדש את התוכנה כדי שזו תעבוד בסביבת חלונות. כך, קוד האפליקציה המקורי יוכל לרוץ על חלונות כמעט ללא עבודה נוספת.

פתרון נוסף אותו תציע היא דרך לאפליקציות שולחניות מבוססות רשת (Web) ולאתרי אינטרנט להפוך ליישומים עצמאיים עם אפשרות להפעיל שירותים שונים כמו הודעות פוש ורכישות בתוך אפליקציות. כך בעלי אתרים ומפתחי אפליקציות רשת יוכלו להטמיע שירותים נוספים בקלות ולהפוך את האפליקציה לשימושית יותר וקרובה לחוויה של אפליקציית Native בלי צורך ללמוד קוד.

מיקרוסופט סובלת מחוסר אפליקציות הן במערכת השולחנית והן בניידת. המהלך הוא פתרון מהיר כדי לגרום למפתחים להשיק את האפליקציות שלהם גם בסביבת חלונות וכי העובדה כי היא פונה הן למפתחי אנדרואיד והן ל-iOS היא מצליחה להגיע לכמעט כל המפתחים למובייל, מה שצפוי לתת לה קפיצה גדולה בהיצע בהשוואה להיום ואז אולי, היא תצליח לקדם גם את חלונות כמו שהיא מקווה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • סתם אחד

  כותרת מטעה.
  מה שמיקרוסופט מציעה היא סביבת פיתוח חדשה ואטרקטיבית ולא יכולות להריץ אפליקציות של מערכות אחרות.
  לא שזה לא טוב – זה מצויין – אבל עדיין זה ממש לא מה שנטען בכותרת

 • Elad

  אלוהים קראת בכלל מה שאתם כתבו? זה ממש לא נכון ואתה מטעה אנשים.

  אתה לא תוכל להריץ apk או ipo על מכשירי וינדוס-פון. זה לא יקרה בחיים.
  מה שמיקרוסופט פיתחה זה כלי שמתרגם חלקים מהקוד (המוח, או בשמו המקצועי model) ואז לצוותי הפיתוח נשאר בעיקר להתמודד עם הנראות של האפליקציה (ה-view).

  • איתי מקמל

   וזה מה שכתוב, אחדד את הדברים

   • Elad

    אני כנראה הראשון שאי פעם עושה את זה באינטרנט, אני מודה בטעות.
    אתה צודק איתי, טעיתי 🙂

 • sages

  אפל לא צריכה להסכים בגלל שאין כל שימוש בתוכן מהחנות שלה, המפתחים שפיתחו את האפליקציה למערכת ההפעלה של אפל יכולים עכשיו לקחת את אותו הקוד שהם כתבו ובעזרת הכלים החדשים של מייקרוסופט ומספר קטן של שינויים להפוך את אותו הקוד לאפליקציה שתעבוד במערכת ההפעלה windows, ואז לפרסם את אותה האפליקציה בחנות האפליקציות של windows. כנ"ל לגבי אפליקציות אנדרואיד.

  אפשרות חדשה זו חוסכת מהמפתחים את הצורך לכתוב את כל הקוד מחדש כאפליקציית windows, ובכך מקצרת ומייעלת את תהליך הבאת האפליקציה גם לחנות של מייקרוסופט.

  • 369

   הסברת יפה..

 • matan mashraki

  אבל האפליקציות עדיין יפעלו בWindows universal apps??

 • א

  אפל בחיים לא תסכים שמערכת הפעלה אחרת תשתמש בפורמט ובתוכן שלה.

 • מאור

  ואו רעיון מעולה. בהצלחה למיקרוסופט.