מאז ההשקה של חלונות 10 (Windows 10) לפני כשנה, בעלי מחשבים ישנים מקבלים את ההודעה שמזכירה להם לשדרג לגרסה החדשה בחינם, הודעה שקופצת אחת לכמה זמן ומציקה למדי. בתקופה האחרונה מיקרוסופט אף החלה בעדכון כפוי, דבר אשר גרר תגובות נזעמות ותלונות על נזקים ואובדן מידע יקר. מרגיז? גם את המשתמשים.

בתביעה שהגישה טרי גולשטיין (Teri Goldstein) בבית המשפט בקליפורניה נטען כי היא לא שמעה על חלונות 10 וכי לא שאלו אותה אם היא רוצה לעדכן. לדבריה, לאחר העדכון המחשב שלה עבד מאוד לאט, נתקע והתרסק מספר פעמים ואף לא היה ניתן לעבוד איתו במשך ימים, דבר שהכריח אותה לרכוש מחשב חדש.

בטענה של חסכון בהוצאות משפט, מיקרוסופט הגיעה עם גולדשטיין להסדר בו היא תשלם לה פיצויים של 10,000 דולר בעבור הנזק ועוגמת הנפש זאת בלי להודות באישומים, זאת לאחר זכייתה בתביעה הראשונה כנגד מיקרוסופט בעניין.

מיקרוסופט מאוד חוששת מהתביעה, אשר יכולה להוות תקדים ויגרור גל של תביעות דומות כנגדה בעתיד. בישראל אגב, הוגשה תביעה דומה שנידונה בימים אלה בבית הדין המחוזי בחיפה בדרישה לפיצוי של 3 מיליון שקלים.

כזכור, מיקרוסופט הפיצה את העדכון בחינם לכל בעלי מערכות Windows 7 ומעלה ובאחרונה החלה בעדכון המחשבים גם אצל משתמשים שדחו את העדכון שוב ושוב על ידי הוספתו למנגנון העדכונים האוטומטיים ולא כהתקנה נפרדת. רבים נמנעו מהצעד בשל חשש לפגיעה בשימוש במחשב וההרשאה לתת למיקרוסופט אפשרות לאסוף מידע ולהציג פרסומות במערכת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.