שגיאה באחד מעדכוני האבטחה החודשיים של מיקרוסופט (Microsoft), ששוחררו ב-12 בחודש, יכול לגרום לשגיאה שגורמת להופעת מסך המוות הכחול (Blue Screen of Death) ולתקיעת המחשב. בעקבות כך מבקשת החברה מהמשתמשים להסיר את העדכון באופן ידני.

העדכון, שמזוהה כ-MS14-045, הבוא אחד מתשעת העדכונים ששוחררו לאחרונה במסגרת העדכון הקבוע של החברה, שמבוצע בכל חודש ביום השלישי השני שלו. עדכון זה היה אמור לטפל בשלוש שגיאות בו זמנית, ואחת מהן שייכת לקרנל של חלונות (Windows) עצמה. לפי דיווחים שהתחילו להתקבל בחברה כמעט באופן מיידי, עדכון זה יכול לגרום לבעיות.

הדיווחים הגיעו בעיקר ממשתמשי גרסת ה-64 ביט של חלונות 7. הם דיווחו על קבלת שגיאה 0x50 שהובילה, כאמור, להופעת המסך 'המקולל'.

"מיקרוסופט בוחנת את ההתנהגות שקשורה להתקנה של עדכון זה, ואנו נעדכן כאן עם מידע נוסף כשהוא יהיה זמין. אנו ממליצים ללקוחות להסיר את העדכון. כאמצעי הגנה נוסף, הסרנו את קישורי ההורדה לעדכון האבטחה 2982791", נכתב בדף העדכון.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.