שגיאה באחד מעדכוני האבטחה החודשיים של מיקרוסופט (Microsoft), ששוחררו ב-12 בחודש, יכול לגרום לשגיאה שגורמת להופעת מסך המוות הכחול (Blue Screen of Death) ולתקיעת המחשב. בעקבות כך מבקשת החברה מהמשתמשים להסיר את העדכון באופן ידני.

העדכון, שמזוהה כ-MS14-045, הבוא אחד מתשעת העדכונים ששוחררו לאחרונה במסגרת העדכון הקבוע של החברה, שמבוצע בכל חודש ביום השלישי השני שלו. עדכון זה היה אמור לטפל בשלוש שגיאות בו זמנית, ואחת מהן שייכת לקרנל של חלונות (Windows) עצמה. לפי דיווחים שהתחילו להתקבל בחברה כמעט באופן מיידי, עדכון זה יכול לגרום לבעיות.

הדיווחים הגיעו בעיקר ממשתמשי גרסת ה-64 ביט של חלונות 7. הם דיווחו על קבלת שגיאה 0x50 שהובילה, כאמור, להופעת המסך 'המקולל'.

"מיקרוסופט בוחנת את ההתנהגות שקשורה להתקנה של עדכון זה, ואנו נעדכן כאן עם מידע נוסף כשהוא יהיה זמין. אנו ממליצים ללקוחות להסיר את העדכון. כאמצעי הגנה נוסף, הסרנו את קישורי ההורדה לעדכון האבטחה 2982791", נכתב בדף העדכון.

 • גם עדכון KB2964736 מהעשירי ליוני עושה בעיות. גרם לקפיאת המערכת אצלי.

 • Oz Edri

  לכותב הכתבה, צבי קצבורג, זה לא רק העדכון KB2982791, אלא גם KB2970228.
  ב- Windows 8 מדובר בנוסף בשני העדכונים KB2975719 ו- KB2975331.

  למשתמשים שחוששים שהעדכונים מותקנים במחשביהם, שייכנסו לרשימת העדכונים המותקנים (View installed updates) ב"תוכנות ותכונות" (Program and Features) בלוח הבקרה, וישתמשו בחיפוש כדי לאתר את העדכון בקלות. יש לחפש עם "KB" בהתחלה.

  Microsoft סיפקו מידע נוסף בדף הבא:
  http://support.microsoft.com/kb/2982791

 • עומר

  זה העדכון האחרון או אחד לפניו?

 • אבנר

  ולכן לינוקס הכי טוב

  • אנונימי

   ולכן מק הכי טוב*

 • אריק

  מיקרוסופט עסוקה רק בתיקוני באגים, חברה לא רלוונטית..