גם אם נרצה או לא, מיקרוסופט (Microsoft) נמצאת עמוק בתוך תחום המובייל זאת למרות כי היא נכנסה באיחור גדול ועוד יותר כי מערכת ההפעלה שלה, Windows Phone, לא הצליחה יותר מידי בשוק. החברה רכשה לאחרונה את מקלדת SwiftKey הפופולרית לאנדרואיד ו-iOS, הצליחה להכניס את העוזרת האישית קורטנה כברירת מחדל במערכת Cyanogen, יש לה מגוון גדול של אפליקציות ובקרוב גם אלו יגיעו עם לא מעט מכשירים חדשים בשנה הקרובה.

החברה הודיעה כי היא חתמה על הסכמים עם 74 יצרניות OEM כמו אייסר, אסוס, סוני, LG וסמסונג, אשר יכללו את היישומים שלה כברירת מחדל בכל טלפון או טאבלט חדש שהם ישיקו. כך החבילה תכלול את חבילת האופיס עם וורד, אקסל, פווארפוינט ו-OneNote. שירות האחסון בענן OneDrive ושירות המסרים המידיים ושיחות הקול והוידאו Skype. כל אלו כבר הגיעו עם מספר מכשירים בעבר וכעת אלו יותקנו כברירת מחדל במכשירים חדשים.

היכן גוגל בתמונה? כנראה שהמלחמה על הלקוח תעלה שלב ומיקרוסופט מנסה להכניס את היישומים שלה בדלת האחורית, שאגב עשתה זאת כחלק מאסטרטגיה שונה שהיא נוקטת בשנים האחרונות בתחום המובייל אבל בשביל היצרניות זה כנראה יפחית במעט את התמלוגים שהן עדיין נאלצות לשלם לה על כל מכשיר אנדרואיד שהן מוכרות.

 • azr_nec

  בכל מקרה, יש לי טאבלט סיני של חברת TECLAST דגם ה- X98 PRO, הוא דואל בוט, ואני לא רואה בעייה.
  אין צורך במימשק בין WM לאנדרואיד. מבחינתי, זה חלב, וזה בשר- וחלב ובשר אני לא מערבב.
  ייתכן שיש באגים ב- WM, זה לא ידוע לי, כי לא החזקתי עדיין סמארטפון עם WM .

  אני, כמשתמש כבד בסמארטפון בעבודה, לא מוצא את עצמי משתמש באף אפליקצייה שיש באנדרואיד, שאינה קשורה לתקשורת בין אנשים, או כתיבת מכתב/גליון נתונים/דוחו"ת וכדומה, ולכן אני לא מוצא כל ייתרון לאנדרואיד על WM .
  לכן, כצרכן כזה, אני יותר ממעונין או מקווה, שה- WM תצליח, והיא תצליח, רק לאחר שיהיו לה מספיק צרכנים.
  אבל, כמו שאמרו פה כמה חברים, אני מודע לבעיות הניהול המטומטמות של מיקרוסוט בכל מה שקשור במובייל, ושהסיכויי שיצליחו הולך וקטן.
  שבת שלום.

 • אור

  יותר טוב לדעתי להשתמש באופיס במחשב ולא בנייד,אין שום צורך לדעתי באופיס בנייד וזה סתם תופס מקום

 • Liron

  עוד Bloatware? ממש תודה ליצרניות.

 • azr_nec

  היא צריכה להגיע למצב/הסדר, שהחברות תייצרנה ספארטפונים עם דיסק קשיח גדול; נגיד 128GB ואז להתקין את מערכת המובייל שלה, בדואל בוט יחד עם אנדרואיד. אין סיבה שבטאבלטים, שבשוק הסיני, זה הולך, ובסמארטפונים זה לא ילך.

  • Ghost Rider

   נמנה אותך למנכל מייקרוסופט

   • azr_nec

    חח..וואלה רעיון 😉 נגזור קופון, ונסולק;)

  • תוהה

   מה? זה פתרון גרוע מאוד שצריך להיות רק מוצא אחרון. להחליף בין מע' הפעלה זה לקטוע את רצף הפעילות ולעבור לסביבה שונה לחלוטין. אין שום סיבה לעשות זאת, בלי לדבר על כך שהמידע והאפ' בין המע' יהיו נפרדים לחלוטין ויהיה צורך בכפילות, יהיה צורך בהכפלת נפח המכשיר בלי להעניק נפח כפול לצרכן (בעלות שתגולגל אלינו כלקוחות ותייקר את המכשירים).

   במקום כל כאב הראש הזה, אם אתה כ"כ רוצה אופיס, פשוט התקן את האפליקציה.
   ואם אתה באמת רוצה לפתוח שוב את העניין של "טוב" כשמדברים על ווינדוס מובייל- אפילו האוהדים המושבעים ביותר שלה תולשים את השערות מרוב תסכול בגלל כמות ותכיפות הבאגים שלה על מכשיר הדגל של השנה( 950XL), העדכון למכשירים אחרים נדחה (ובצדק), אין יותר מדי מה לחפש בWM כרגע. זה עדיין בלי לגעת במחסור החמור באפ', ההפסדים שהל מייקרוסופט בגינה והשמועות על האפשרות שהיא תיזנח כליל ותהפוך למע' נישה למכשירי עבודה.