כמה זמן Windows 10 נמצאת איתנו? 8 חודשים בלבד ובזמן הזה הספיקה מיקרוסופט (Microsoft) להשיג נתח שוק נאה של כ-13% בתחום מערכות ההפעלה השולחניות ו-270 מיליון מכשירים שכבר רצים על המערכת החדשה.

במסגרת כנס המפתחים השנתי Build 2016, הכריזה החברה על עדכון גדול אשר יגיע בדיוק במלאת שנה להשקתה ותחת השם קוד Redstone היא מתכננת להשיק לדבריה את השדרוג הכי גדול שלה. מיקרוסופט מכנה את העדכון כ-"Anniversary Update" אשר צפוי לכלול יכולות חדשות לעט סטילוס דיגיטלי, הרחבה של יכולות ביומטריות, יישומים אוניברסליים ועוד.

כך לדוגמה, מיקרוסופט תרחיב את התמיכה ב-Hello Security המאפשר לנו להתחבר למכשיר באמצעות טביעת אצבע או זיהוי רשתית (iris recognition) ומלבד הפתרון לגישה מהירה בעת נעילתו, הטכנולוגיה תאפשר לנו להתחבר לאתרים ושירותי רשת הדורשים סיסמה ממש באותו האופן. כמו גם, מיקרוסופט תאפשר למפתחים להטמיע את יכולת זו באפליקציות שלהם לשיפור האבטחה ולהתחברות מהירה.

Bash מגיע לחלונות

bash for windows 10

צעד מפתיע במיוחד היה במהלך האירוע כאשר החברה הודיעה על עדכון ל-Visual Studio, אשר לראשונה יכלול תמיכה בפקודות Bash של לינוקס, כך לצידו של ה-Command Line הקלאסי, ניתן להריץ פקודות של לינוקס ממש בתוך המערכת. לדבריה של מיקרוסופט, לא מדובר בשימוש במכונה וירטואלית או באמולטור, אלא יישום Native אמיתי לגמרי המשלב את Linux Kernel API.

משתמשי עט הסטילוס ישמחו לשמוע על תוספת מעניינת המכונה Ink Center, סט כלים הזמין בגישה מהירה ממסך הבית וכולל שלל תכונות שונות כמו יישום פתקים אשר מסוגל לזהות כתב יד בזמן השרבוט, כאשר לאותו פתק ניתן יהיה להוסיף קישור למידע חשוב נוסף וגם קורטנה תוכל להזכיר לנו את הפרטים ישירות מההערה שיצרנו לעצמנו.

קרא עוד:  סקירה: +Synology DiskStation DS918 - כונן רשת מתקדם לבית ולמשרד

Build2016-3

לענות להודעות עם קורטנה

בכל הקשור לקורטנה, העדכון ישפר את המענה שלה ויהפוך אותה ליעילה יותר, גם למפתחים אשר יוכלו להשתמש באפשרויות חדשות. קורטנה תהיה יותר אקטיבית (proactive) ותיזום בעצמה הודעות למשתמש ותציע לו לצאת בזמן לפגישה או להזמין כרטיסים לאירוע בסביבה הקרובה. בנוסף, מיקרוסופט תטמיע את קורטנה במקומות נוספים במערכת ההפעלה כמו במסך הבית ובהמשך אף נוכל לענות דרכה להודעות בסלולרי – דרך המחשב הביתי, גם אם יש לנו מכשיר מבוסס אנדרואיד.

מיקרוסופט אומרת כי העדכון יביא גם את יישומי Universal Windows ל-Xbox One כך שניתן יהיה להפיל יישומי חלונות גם על גבי קונסולת המשחקים כמו גם את קורטנה (Cortana). לשם כך היא גם תפתח חנות או מחלקה בתוך החנות הנוכחית שתאפשר לכל בעלי Windows 10 להתקין את אותו היישום על גבי המחשב, Xbox או הטלפון החכם.

העדכון צפוי להגיע לקראת הקיץ הקרוב, בסביבות חודש יוני-יולי 2016 לשלל המכשירים המריצים כיום את הגרסה האחרונה של חלונות 10.