מיקרוסופט הודיעה כי ישנה פירצה חמורה בדפדפן האינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) אשר מאפשרת להאקר להשתלט על המחשב מרחוק. הפירצה משפיעה על כלל מחשבי Windows המריצים את גרסאות האינטרנט אקספלורר 6, 7 או 8 ומשתמשים באדובי פלאש. “תוקף שיצליח לנצל פירצה זו יוכל לקבל הרשאות למשתמש המערכת”, מיקרוסופט הסבירה. “משתמשים שחשבונותיהם מוגדרים לרמת “אורח” או בעלי הרשאות מצומצמות במערכת עשויים להיות מושפעים פחות ביחס למשתמשים בעלי הרשאות ניהול מלאות”.

הפירצה מאפשרת להאקר להשתלט על קבוצה של מסוימת מחשבים או מחשב בודד, ולמקד את ההתקפה עליהם על ידי מעקב אחר האתרים שבהם הם גולשים באופן תדיר.

את הפירצה מיקרוסופט סגרה על ידי עדכון שהיא מפיצה דרך האתר להורדה ביישום Fix it במתקן זאת בהתקנה פשוטה או דרך העדכונים האוטומטיים של מערכת ההפעלה. ככל הידוע, דפדפנים בגרסאות אינטרנט אקספלורר 9 ו-10 לא חשופים לפירצה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.