שנה וחצי אחרי שהשיקה את את מערכת ההפעלה Windows 10 מודה מיקרוסופט (Microsoft) כי מאמציה לגרום למשתמשים לשדרג למהדורה החדשה היו מוגזמים. היא אף הודתה כי היא אולי הלכה צעד אחד רחוק מדי.

כזכור, לפני כחצי שנה הסתיימה התקופה בה הוצעה Windows 10 בחינם למשתמשים חוקיים של Windows 7/8, ולקראת פקיעת ההצעה החלה החברה בגל של מאמצים לגרום למשתמשיה לשדרג, כולל שדרוג כפוי של אנשים שלא בחרו בזה. בחלק מהמקרים דיווחו משתמשים כי כשהם ביטלו את הודעת השדרוג שקפצה להם, לחצן הביטול למעשה דווקא התחיל את השדרוג. לאור תלונות רבות הפסיקה החברה לכפות את העדכון, וכעת היא מכה על חטא.

ראש מחלקת השיווק של החברה כתב בעלון השבועי שמפיצה החברה כי השבועיים שעברו בין הרגע שמשתמשים החלו להתלונן על השדרוג הכפוי ועד שהחברה הפסיקה אותו היו 'כואבים במיוחד' מבחינת הנחברה. "ידענו שאנחנו רוצים שאנשים ישדרגו מטעמי אבטחה, אבל היה חשוב לנו למצוא את האיזון הנכון ולא להיות אגרסיביים מדי. זה משהו שניסינו לשמור עליו לאורך השנה. הרגע שבו כפתור הביטול לא ביטל את השדרוג היה הרגע שבו הלכנו רחוק מדי. זו בהחלט הייתה נקודת שפל שלנו ולמדנו ממנה הרבה", הוא כתב.

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.