המסך הכי מאיים ומפחיד בתולדות המחשב האישי הופך לטיפה יותר מעודד: מתברר שמיקרוסופט (Microsoft) הוסיפה בשקט אלמנט חדש במסך המוות הכחול (BSOD) של חלונות 10, שמופיע כאשר המערכת נתקלת בשגיאה קריטית ונאלצת להפעיל את עצמה מחדש – קוד QR שניתן לסרוק כדי לקבל פרטים נוספים על מה שקרה.

הקוד מיועד בעיקר לטכנאים שיוכלו לאתר בקלות את מקור הבעיה, אבל גם משתמשים אישיים יכולים להיעזר בו כדי לקבל מידע על מאמרי תמיכה שונים. מסך המוות הכחול יכול להופיע עקב מגוון רחב של שגיאות שלפעמים קשה לאתר את שורשיהן, אבל הקוד בהחלט עשוי לשפוך מעט אור על הבעיה, או לפחות ליצור אשליה שהיא ברת תיקון.

יחד עם זאת, יש כבר כאלו שחוששים כי האקרים מתוחכמים יוכלו להחליף אותו בקוד QR אחר שמפנה משתמשים לאתרים מסחריים שאינם קשורים לבעיה, ויגרום למשתמשים להוריד תוכנות או אפליקציות דמה שמבטיחות "לתקן להם את המחשב".

הקוד מופיע במהדורה האחרון של חלונות 10, גירסת 14316, ומשום מה לא אוזכר בהערות השחרור של החברה. סביר להניח שלקראת הקיץ, במהלך כנס שיציין שנה לשחרור חלונות 10, תפרט החברה יותר על הפיצ'ר החדש יחד עם שלל החידושים הגדולים שהיא מכננת להשיק.