קורטנה (Cortana), העוזרת האישית של מיקרוסופט (Microsoft), הוצגה לראשונה ב-Build, כנס המפתחים השנתי של החברה, ב-2 באפריל 2014. במלאת שנתיים לקורטנה חוגגים ברדמונד את ציון הדרך בהוספת תכונות חדשות לעוזרת האישית שלהם עם הצגתן ב-Build 2016.

מעבר לאפשרות להציג התראות מהטלפון על מסך המחשב האישי, אשר נעזרת התכונות של קורטנה, הכריזו בחברה גם על Cortana Collection. מדובר באוסף של יישומים אותם ניתן להוריד מחנות האפליקציות של חלונות אשר מרחיבים את היכולות של קורטנה. בעזרת התוספות הללו תוכל העוזרת האישית להיות מעתה פרו-אקטיבית ולתת המלצות לאורך היום, כמו תזכורת להזמין אוכל או התארגנות לפני פגישה. בנוסף היא תהביה זמינה ישירות ממסך הנעילה על-מנת להקנות גישה קלה ומהירה יותר לביצוע פעולות והצגת מידע גם הצורך לפתוח את המכשיר מנעילה.

כשהוצגה קורטנה לראשונה היא עבדה על מכשירי Windows Phone 8.1 בלבד. היום היא זמינה גם במחשב האישי ועל מערכות ההפעלה הניידות המתחרות אנדרואיד ו-iOS. בעתיד צפוייה קורטנה להגיע אל קונסולת האקסבוקס וואן (Xbox One) עם עדכון ה-Anniversary Update.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.