מיקרוסופט (Microsoft) הוסיפה תמיכה בפרוטוקול IMAP עבור שירות הדואר מבוסס הענן שלה, Outlook.com. הוספת התמיכה הזו מאפשרת גם ליישומי צד שלישי, כולל בטלפונים חכמים ופשוטים, להשתמש ביכולת הסנכרון האוטומטי, כך שניתן יהיה לקבל התראות על הודעות חדשות באופן אוטומטי מבלי צורך לפתוח את היישום ולמשוך ממנו את ההודעות באופן פעיל.

התמיכה ב-IMAP מתווספת לתמיכה של Outlook.com בפרוטוקול POP המיושן וב-EAS (ר"ת של Exchange ActiveSync) כך שהוא יכול לספק תמיכה עבור כל סוג של לקוח דואר כמעט.

אפשרות הסנכרון האוטומטית גם מאפשרת למעשה לבצע פעולות בלקוח הדואר שבאות לידי ביטוי גם בשרת של Outlook.com עצמו. אם באמצעות POP קריאת הודעת דואר או מחיקתה בלקוח המרוחק לא שינתה את המעמד שלה באופן אוטומטי בשרת, כעת בזכות יכולת הסנכרון פעולות אלו מבוצעות באופן מיידי גם בשרת עצמו. כמו כן תומך כעת השירות, כחלק מהוספת הפרוטוקול, גם באימות באמצעות OAuth 2.0.

"למרות שאנו מאמינים ש-EAS הוא הפרוטוקול המוצק ביותר להתחברות לדואר שלכם, עם סנכרון כמעט בזמן אמת, יש עדיין התקנים ויישומים שלא עשו את השדרוג אליו. כפרוטוקול ותיק יותר, IMAP נתמך באופן נרחב בטלפונים פשוטים ולקוחות דואר אחרים כמו אלו שמוצאים במקינטוש. שמענו את המשוב שלכם באופן ברור שמדובר במשהו חשוב", אמר סטיב קפקא, מנהל תוכנית הפרוטוקולים של Outlook.com.

ההגדרות המומלצות להתחברות באמצעות IMAP ל-Outlook.com, הן:

לדואר נכנס:

  • כתובת שרת: imap-mail.outlook.com
  • יציאה: 993
  • סוג הצפנה: SSL

לדואר יוצא:

  • כתובת שרת: smtp-mail.outlook.com
  • יציאה: 587
  • סוג הצפנה: TLS
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.