בקרוב יחלו היצרניות לצייד את המכשירים בכניסת USB Type C. אחד היתרונות שמביא עמו המחבר החדש הוא האפשרות לחיבור 'ידידותי' דו-צדדי. אך ההוגים של פרויקט מימון המונים חדש בשם MicFlip לא מעוניינים להמתין למחבר החדש: הם פיתחו כבל דו-צדדי המתאים לחיבור ה-microUSB שנמצא בשימוש כבר היום.

הפרויקט עלה לאתר מימון ההמונים Indiegogo, והוא מציע לתורמים סכום של 20 דולר ומעלה כבל USB להטענה והעברה של נתונים. החיבור הדו צדדי נכון לשני הצדדים: מכיוון ראש ה-microUSB המתחבר אל הטלפון והן מהצד המתחבר אל המטען/כניסת USB במחשב אישי. על-פי המפתחים מדובר בכבל איכותי במיוחד עם חיבורים בעלי ציפוי זהב העמידים בפני שיתוך (קורוזיה) וראש עשוי אלומיניום לעמידות מוגברת. הכבל עצמו הוא באורך של מטר, והוא מכוסה בניילון שזור מה שהופך אותו לעמיד בפני 'פלונטרים'.

הוגי הפרויקט כיוונו לסכום יעד של 6,000 דולר, אבל כבר גייסו יותר. נכון לכתיבת שורות אלה הפרויקט כבר אסף סכום של יותר מ-25 אלף דולר, וזאת תוך 4 ימים בלבד. כרגע גם קיימת מדרגה המאפשרת לקבל את הכבל גם עם תרומה של 15 דולר, ולא 20 כנדרש בהתחלה, סכום שכולל משלוח בינלאומי.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • Avia Chen

  יותר מאשר זה משמח אותי, מעציב אותי שאף חברה גדולה לא באמת התאמצה כדי לעשות את זה, והן צריכות לחכות לאיזה אידיוט מKICKSTARTER שיחשוב על זה, וכמובן שהביצוע [אם וכאשר יצא לפועל] יהיה די גרוע.
  *חוץ מאפל

 • Eli Wainer

  כמה נקודות למחשבה: פרוייקט USB Type- C אמור לא רק לתת כבל עם חיבורי USB קטנים ודו צדדיים אלא גם לפתור את הבעיה של כיוון ההכנסה של המחבר (כמו שרואים בסרטון). בנוסף, וזו לדעתי נקודת המפתח בפרוייקט, היכולת העברת זרם חשמלי באופן שחיבורי USB עכשויים לא יכולים לתת. מדובר ביכולת "דמיונית" של העברת זרם חשמלי שיאפשר הטענת מחשב נייד ללא המטען המסורבל והכבד שכולנו נאלצים להיסחב איתו. זו המהפכה האמיתית.
  לאן מכוון הפרוייקט שמתואר בכתבה? לא ברור.

  • matan mashraki

   הייעוד של הכבל הזה הוא כמו כבל רגיל אבל פשוט כאן הכבל הפיך.

  • צויין בכתבה ש*אחד* החידושים ש-Type C יביא עימו הוא האפשרות לחיבור דו-צדדי, לא *רק*.
   הכבל שמוצע בפרוייקט, מעבר להיותו באיכות גבוהה (לפי הבטחת הוגי הפרוייקט) אך ייתן למכשירים קיימים את האפשרות המדוברת.

 • Yair Kohavi

  חזקק !!! קשה להאמין שאף חברה גדולה לא עשתה את זה עד עכשיו .. מקווה שנקבל את זה עוד לפני שיסתיים הגיוס ..