מייזו (Meizu) הציגה היום באופן רשמי את המכשיר החדש שלה המיועד לשוק הכניסה, Meizu M5c. המכשיר, כמו קודמיו בנקודת המחיר הזו, מציע מסך בגודל 5 אינץ' ברזולוציית 720p. לפי החברה מדובר במסך בהיר למדי שמציע בהירות של 400 ניט, וכן ניגודיות סטטית של 1,000:1.

מתחת למסך נמצאת מערכת על שבב 64 ביט מרובעת ליבות במהירות מרבית של 1.3 ג'יגה-הרץ שמשולבת יחד השבב הגרפי Mali-T720, ועם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. זיכרון האחסון ניתן להרחבה בעוד 128 ג'יגה-בייט לכל היותר עם כרטיס microSD. המצלמה מאחור מצוידת בחיישן 8 מגה-פיקסל ועדשת f/2.0, ואילו המצלמה הקדמית מצוידת בחיישן 5 מגה-פיקסל שמלווה בתוכנה בשם ArcSoft שאמורה לשפר את תמונות הסלפי שמצלמים עמה. יש גם תמיכה ב-4G כמובן.

הסוללה של המכשיר מציעה נפח עבודה של 3,000 מילי-אמפר/שעה. משקלו 135 גרם ועוביו הוא 8.3 מ"מ. החברה גם טוענת שהיא השקיעה באיכות הבנייה של המכשיר, למרות המיקום שלו בשרשרת המחיר.

מה שמעניין במכשיר הזה הוא שהחברה מגדירה אותו כראשון שלה שתוכנן עבור השוק הבינלאומי ולא הסיני. "תכננו את ה-Meizu M5c כשהעיקר שאנחנו חושבים עליו הוא לקוחותינו הבינלאומיים", אמר לי נאן, מנהל סדרת מכשירי ה-M בחברה.

אנחנו לא יודעים בדיוק איך זה בא לידי ביטוי, אלא בעובדה שהמכשיר הזה הוא הראשון שמגיע עם גרסה סופית של Flyme 6, ממשק המשתמש הקנייני של החברה – כנראה עדיין מעל אנדרואיד 6. בחלק מהממשק כלולה במכשיר טכנולוגיית בינה מלאכותית בשם One Mind שלפי החברה אמורה ללמוד כיצד הלקוחות משתמשים במכשירים שלהם, ועל סמך זה לבצע הקצאות משאבים שישפרו את חוויית השימוש במכשיר.

החברה לא פרסמה עדיין מחיר, ולא מתי תתחיל את ההפצה של המכשיר בפועל, אך אפשר לצפות לפי העבר הלא רחוק שבאג, היבואנית הרשמית של מייזו בארץ, תביא אותו יחסית במהרה. כך או כך, כש-Meizu M5c יהיה זמין למכירה, הוא יוצע בצבעי שחור, זהב, אדום כהה, כחול וגם ורוד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.