מייזו (Meizu) הסינית ו-bq הספרדית יהיו שתי החברות הראשונות שייצרו טלפונים חכמים המבוססים על מערכת ההפעלה הניידת של אובונטו (Ubuntu), וכנראה שהם ישגרו את הטלפונים החדשים שלהן לשוק עוד לפני סיום 2014.

כך עולה מהודעה רשמית של קנוניקל (Canonical), החברה המסחרית שעומדת מאחורי הפצת הלינוקס. החברה שמה לה מטרה שהטלפונים שיציעו החברות הללו יהיו זמינים באופן גלובלי, הויא תשקיע בקמפיין פרסום מקוון מתאים עבור החברות שיימכרו את המכשירים שלהן גם באופן מקוון.

בנוסף, קנוניקל פועלת מול ספקיות שירות רבות ברחבי העולם כדי שאלו יספקו תמיכה עבור המכשירים מבוססי האובונטו, כשאלו יגיעו לשוק, והן פועלות יחדיו בקבוצה שמכונה Ubuntu's Carrier Advisory Group ובה ניתן למצוא את Verizon, Vodafone, T-Mobile, Detusche Telekom ועוד.

ומי שחושב שדרך הפעולה של קנוניקל תהיה זהה לזו של Fireofx OS, טועה. החברה לא מתכוונת לבקש משותפותיה להציע מכשירים זולים כדי לחדור לשוק מלמטה, למרות שיכול להיות שגם זה יקרה, הכוונה שלה היא "להשיק את התקני אובונטו הראשונים בחומרה המעודכנת ביותר".

לדברי מרק שאטלוורת', שעומד מאחורי קנוניקל ואובונטו, תעשיית המובייל מחפשת מזה זמן רב חלופה לאלו ששולטים כיום. "אובונטו מניחה את השליטה בחזרה בידי השותפות שלנו ומייצגת פלטפורמה מרתקת לצרכנים, ומספקת חוויה שנפרדת מרשת צלמיות היישומים של אנדרואיד ו-iOS ומספקת חוויה זורמת ועשירת תוכן לכולנו", הוא אמר.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • מתלבט לקנות

  זה שלא נותנים אפשרות לjava זה מהלך טפשי. זה מקשה על העברת תוכנות שיש באנדרויד.

 • יודע דבר

  אנדרויד מבוסס לינוקס אבל מריץ אמולטור של ג'אווה לכן הוא איטי אובונטו לעומת זאת מבוסס על לינוקס טהור…

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש לכם טעות…
  3 מערכות
  3 מערכות מובייל מבוססות יוניקס, -iOS, Android,Ubuntu
  2 מערכות מובייל מבוססות לינוקס שמבוססת על יוניקס- Android, Ubuntu אבל הם שונות מאוד

  קנוקייל היא המפיצה של אובונטו בשלל גרסאותייה (מחשב,טלפון,טאבלט,טלויזיה)

 • u

  יאללה תביאו ונראה…כי הכל מבוסס על לינוקס אולי נראה סוף סוף מערכת הפעלה שלא נתקעת כמעט?

 • ישראל ס

  אנדרואיד = לינוקס
  אז… מה הרעיון שוב?

 • למעריץ לינוקס

  אנדרואיד זה גם לינוקס

 • א.א.

  אם גוגל פליי לא תהיה זמינה, זה עלול להסתיים כמו WP- הבטחה לא ממומשת. המע' עצמה נחמדה וניתן ללמוד לנווט בה די בקלות.

 • מעריץ linux

  אני יהיה הראשון לקנות עם הם יגיעו לישראל