מייזו (Meizu) הסינית ו-bq הספרדית יהיו שתי החברות הראשונות שייצרו טלפונים חכמים המבוססים על מערכת ההפעלה הניידת של אובונטו (Ubuntu), וכנראה שהם ישגרו את הטלפונים החדשים שלהן לשוק עוד לפני סיום 2014.

כך עולה מהודעה רשמית של קנוניקל (Canonical), החברה המסחרית שעומדת מאחורי הפצת הלינוקס. החברה שמה לה מטרה שהטלפונים שיציעו החברות הללו יהיו זמינים באופן גלובלי, הויא תשקיע בקמפיין פרסום מקוון מתאים עבור החברות שיימכרו את המכשירים שלהן גם באופן מקוון.

בנוסף, קנוניקל פועלת מול ספקיות שירות רבות ברחבי העולם כדי שאלו יספקו תמיכה עבור המכשירים מבוססי האובונטו, כשאלו יגיעו לשוק, והן פועלות יחדיו בקבוצה שמכונה Ubuntu's Carrier Advisory Group ובה ניתן למצוא את Verizon, Vodafone, T-Mobile, Detusche Telekom ועוד.

ומי שחושב שדרך הפעולה של קנוניקל תהיה זהה לזו של Fireofx OS, טועה. החברה לא מתכוונת לבקש משותפותיה להציע מכשירים זולים כדי לחדור לשוק מלמטה, למרות שיכול להיות שגם זה יקרה, הכוונה שלה היא "להשיק את התקני אובונטו הראשונים בחומרה המעודכנת ביותר".

לדברי מרק שאטלוורת', שעומד מאחורי קנוניקל ואובונטו, תעשיית המובייל מחפשת מזה זמן רב חלופה לאלו ששולטים כיום. "אובונטו מניחה את השליטה בחזרה בידי השותפות שלנו ומייצגת פלטפורמה מרתקת לצרכנים, ומספקת חוויה שנפרדת מרשת צלמיות היישומים של אנדרואיד ו-iOS ומספקת חוויה זורמת ועשירת תוכן לכולנו", הוא אמר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.