אמזון (Amazon) אמנם מתגאה בשורה של מוצרים חכמים לבית שמכילים את העוזרת האישית הוירטואלית שלה, אלקסה (Alexa), אבל מתברר שלא חייבים בהכרח לרכוש מוצר של אמזון כדי להשתמש בשירותיה של העוזרת. למעשה, אפשר אפילו לתקשר איתה דרך מכשירים ידידותיים יותר.

יצרנית האביזרים החכמים Omate הודיעה על כוונתה להרים פרויקט מימון המונים חדש באתר Indiegogo החל מה-15 בנובמבר למוצר שייקרא Yumi – מעין רובוט קטן חכם שמסוגל לשמש גם כרמקול אלחוטי אשר ניתן לשלוט עליו באמצעות פקודות קוליות, והוא מחובר גם לאלקסה, העוזרת הוירטואלית של אמזון .

omate-yumi-2

ה"ראש" של הרובוט הוא למעשה מסך מגע 5 אינץ' ברזולוציית 720p שמציג חיוך ידידותי, והוא יושב על גלגלים וכך למעשה מסוגל להתנועע ולפנות אל המשתמש כאשר מדברים אליו. בנוסף מכיל Yumi מצלמה קדמית של 5 מגה פיקסל לצרכי שיחות וידאו וצילומי אבטחה בזמן שהמשתמש מחוץ לבית. יחד עם זאת, הוא לא מכיל חיישנים שמונעים ממנו להימנע מאובייקטים שנקרים בדרכו, כך שלמעשה הוא נייח ומומלץ להניח אותו על שולחן או מדף (גובהו כ-30 סנטימטרים בלבד).

מתחת למכסה המנוע מכיל Yumi שבב עם מעבד מרובע ליבות Cortex-A53 בתדר 1.3GHz, זיכרון פנימי של 1 ג'יגה-בייט ונפח אחסון של 8 ג'יגה-בייט. בנוסף הוא תומך בקישוריות WiFi (שבאמצעותה הוא מתקשר עם אלקסה) ובלוטות' ומכיל מחברי HDMI ו-microUSB. הוא גם פועל על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android). אם הפרויקט ילך כשורה, הרובוטים הראשונים יישלחו לתומכים כבר בחודש מרץ הקרוב.