זירת הטלפון המודולרי מתחממת כשאחרי PhoneBloks או Project Ara של גוגל (Google) נכנס מתחרה נוסף לתחום הצעיר הזה – הכירו את PuzzlePhone.

לאחר שבשנה שעברה הוצג קונספט ראשוני, הפרויקט הגיע לשלב הבא ומחפש את עזרת ההמונים באמצעות השקתו באתר מימון-ההמונים Indiegogo בקרוב. הפרויקט הוקם על-ידי אלחנדרו סנטצ'ארו שהתרעם על-כך שבאפל דרשו 160 אירו על תיקון מכשיר האייפון שלו למרות שאת החלפים הדרושים ניתן למצוא באיביי במחיר נמוך במיוחד.

בשונה מ-PhoneBloks או Project Ara, ב-PuzzlePhone שומרים על הדברים פשוטים ואין יותר מדי רכיבים הניתנים להחלפה אלא רק שלושה עיקריים – 'המוח' הכולל את המעבד, זיכרון ה-RAM, המעבד הגרפי, המצלמה והאחסון; 'עמוד השדרה' שכולל את מבנה עצמו והמסך ויכול להגיע בגדלים שונים ו'הלב' שכולל את הסוללה.

כאמור PuzzlePhone נמצא עדיין בשלבי המימון ואמור לעלות בקרוב לאוויר, שם יוצע במחיר מיוחד של 299 אירו, ולאחר סיום קמפיין המימון יעלה מחירו ל-599 אירו. באתר הפרויקט ניתן לקבל פרטים נוספים ולהירשם על-מנת לקבל עדכונים שוטפים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.