קבוצה של מפתחי 'רומים' עצמאיים מובילים מעוניינים למלא את החלל שהתירה קבוצת CyanmogenMod כאשר הפכה למסחרית. חברי קבוצה חדשה בשם OmniROM מעוניינים לפתח רום חופשי אמיתי בקוד פתוח.

כזכור, לפני כחודשיים הודיעו Oppo על שיתוף פעולה מסחרי עם קבוצת CyanmogenMod אשר במסגרתו, מכשירי החברה יגיעו כשהם מצויידים ברום החלופי הפופולרי בעולם. אין ספק כי מדובר בחדשות טובות לראשי הקבוצה אך פחות טובות למפתחים העצמאיים שתרמו בבניית הרום, שכן במסגרת המדיניות של הקבוצה את פרי עמלם של המפתחים יכולים מקימי הקבוצה למכור בכסף מבלי לתגמל את המפתחים העצמאיים.

omnirom-1

ההכרזה על הקמת הקבוצה נעשתה ב-Reddit מקימי OmniROM מקווים להציע חלופה נוספת ל-CyanmogenMod ולהציע גרסת האנדרואיד חלופית שתתבסס על פרוייקט ה-AOSP של גוגל. מקימי הקבוצה החדשה מבטיחים כי הפיתוח יתנהל בסביבה פתוחה ולמשתמשים תהיה גישה ליכולות מוקדמות ואף ברמת אב טיפוס ראשוני על-מנת לקבל מקהילת המשתמשים היזון-חוזר וביקורת. הרום יהיה זמין תחילה עבור מכשירי ה'נקסוס' (Nexus) של גוגל ואף מכשירים מסויימים מבית סוני ו-Oppo.

המפתחים מבטיחים שלל אפשרויות ובין החידושים ניתן למצוא מסך מפוצל בדומה לקיים במכשירי הגלקסי, גישה מהירה להגדרות, מספר שולחנות עבודה ועוד. בין מקימי הקבוצה ניתן למצוא את Chainfire, XplodedWild ו- Dees_Troy מפתחי יישום ה-SuperSU ויישום המצלמה Focal שעד לאחרונה היה חלק מרום של CyanmogenMod אך בעקבות הצעדים האחרונים המוזכרים מעלה הוסרה והפכה זמינה להורדה מה'פליי סטור'. אלו המעוניינים לתרום קוד או לקבל פרטים נוספים יכולים לבקר באתר הקבוצה ונראה כי יש לה פוטנציאל גדול להיות אחד הרומים הגדולים לאנדרואיד.

omnirom-2

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.