גוגל חשפה את הפרויקט השאפתני החדש שלה המכונה “Project Loon” (פרויקט לון), אשר יחבר מדינות עולם שלישי ואזורים שונים לאינטרנט באמצעות… בלון. לדברי גוגל, לשניים מתוך שלושה אנשים על גבי כדור הארץ אין גישה לאינטרנט או אין גישה לחיבור רשת מהיר במסגרת האמצעים הכספיים שלהם ובאזורים מסוימים, מחיר האינטרנט עולה כמו משכורת חודשית.

כיום אין פתרונות פשוטים וזולים, וכאן לדברי נכנס לפעולה רעיון הבלונים: “אנחנו מאמינים שאפשר למעשה לבנות טבעת של בלונים אשר יסתובבו ברחבי העולם וינועו על ידי רוחות בשכבת הסטרטוספירה (השכבה האמצעית באטמוספרית כדור הארץ) ויספקו גישה לאינטרנט לאזור שמתחת”, אמרו בבלוג של גוגל. מערכות בלון אלו ישלחו אל השמיים בגובה כפול מזה של מטוס נוסעים (כ-20 ק”מ מהקרקע) וממיקום גבוה זה גוגל תזרים חיבור מהיר לאינטרנט לאזורים גדולים שבלעדי זה הוא לא היה ניתן להשגה למרבית תושבי האזור בשל מחיר או מיקום מרוחק מרשת תקשורת וחשמל וכן יהווה פתרון תקשורת מהיר לאזורים מוכי אסון טבע.

הבלון יוכל לשוט סביב כדור הארץ ממש כמו לווין ולהישלט ממרכז בקרה ולשנות את מיקומו בהתאם לצורך. הוא ייטען את עצמו מאנרגיה סולארית ויכלול אנטנות ומשדרים שונים שיוכלו לספק  תקשורת אינטרנט השווה למהירות רשת דור 3.

אחד החסמים הבולטים בפרויקט הוא למנוע מהבלון לנוע כל הזמן שכן בגובה רב הרוחות חזקות מה שיגרום לבלון להמשיך בתנועה. באופן לא מפתיע, גוגל אומרת כי היא מתכננת לפתור את הבעיה על ידי שימוש באלגוריתמים מורכבים והרבה כח מחשוב שייסעו בניווט הבלון.

בינתיים הניסוי הראשון כבר יחל בניו-זילנד וגוגל מחפשת שותפים שיעזרו לה בפרויקט. שאפתני כבר אמרנו?

וידאו: גוגל מציגה את Project Loon

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • .

  מתעוררת אבל בעיה אחרת, אנשים שלא יכולים לממן לעצמם אינטרנט, בטוח לא יכולים לממן לעצמם מחשב. ורעיון של מחשב אחד מרכזי לשימוש כל הציבור לא נראה ישים.

 • יוסי

  ואני אמור לקלוט אותות מהשמים? מעניין אם יהיה באמת בכל העולם כולל בישראל… ובמהירות מינימום של לפחות 5 מגה

  • mr google

   זה לא יגיע לישראל וזה לא צריך להגיע לישראל ,
   זה אמור להגיע למקומות עניים ולא מפותחים שאין להם חיבור לאינטרנט
   וזה גם לא יגיע לארה"ב או מדינה מפותחת אחרת
   כי זה מיועד למקומות לא מפותחים או מקומות עם בעיות קליטה
   וחוסר תשתיות וספקים .

 • המטרה האמיתית

  המטרה האמיתית של זה בסופו של דבר היא לאסוף מידע גם על אנשים שנמצאים במקומות בלי גישה לאינטרנט

  • יהונתן

   צודק לגמרי.
   גוגל אחרי הכל, היא חברת פרסום.
   היא אוספת עליך מידע רב ככל שהיא יכולה מחיפושים שלך באינרטנט, ולפי זה, מתאימה את הפרסומות שהיא מציגה לך.

  • המידע שהיא אוספת אמור להיות שמיש כדי למכור משהו למי שרוצה לפרסם, או אפילו למכור לך משהו ישירות. מה בדיוק גוגל יכולה לאסוף שיעזור לה למכור משהו למישהו שלא יכול להרשות לעצמו אינטרנט? פרסומות ממוקדות לאורז לחוואי הסיני?

 • גיל

  וואו!
  רעיון מדהים.
  כל הכבוד להם

 • Someone

  למה הפסקתם לעשות סיכום שבועי??!!!