יצרנית השבבים הסינית חשפה אמש את המערכת על שבב (SoC) הראשונה שלה שמשלבת תמיכה ב-64 ביט, LTE ורזולוציית QHD. החברה מייעדת את המערכת על שבב החדשה לתחרות בשוק הגבוה, מול פתרונות מובילים של קוואלקום (Qualcomm) ושל סמסונג (Samsung), בין השאר.

ה-SoC, מדגם MT6795 כולל שמונה ליבות הפועלות במקביל בהירות מרבית של 2.2 ג'יגה-הרץ ומבוססות על Cortex-A17 של ARM, ותומכות בטכנולוגיית big.LITTLE. השבב תומך בזיכרון LPDDR3 בשני ערוצים בתדר של 933 מגה-הרץ, תמיכה במסכים ברזולוציה מרבית של 2,560×1,600 פיקסלים (או 2K), ותקשורת LTE במהירות מקסימלית של 150 מגה ביט/לשנייה (קטגוריה 4).

עוד תומך השבב בחיישני צילום לוידאו ברזולוציה מקסימלית של 1080p ובצילום בהילוך איטי עד 480 פריימים לשנייה, יכולת פענוח וניגון וידאו עד 4K וכן משלב מגוון תקשורות אלחוטיות כמו Wi-Fi 802.11ac ו-Bluetooth 4.0.

השבב החל בייצור וצפוי להגיע למכשירים כבר עד סוף השנה הנוכחית, אז נדע מהם באמת הביצועים שהוא מסוגל לספק.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.