יצרנית המעבדים הטייוונית מדיה-טק (MediaTek) מתכוונת לתת מלחמה כבדה ליצרניות האחרות בשוק שלה במהלך 2014. לפי האתר DigiTimes החברה מתכוונת להשיק כמות גדולה של מערכות על שבב/מעבדים למכשירים ניידים במהלך השנה במטרה להפוך ליצרנית מובילה.

האתר מצטט גורמים מקורבים לחברה ולפיהם תשיק מדיה-טק במהלך 2014 לפחות 6 מעבדים המיועדים לטלפונים חכמים, כולל שנתי מערכות המבוססות על מעבדי 8 ליבות, שני מערכות המבוססות על מעבדים מרובעי ליבות , מערכת כפולת ליבות וכן מערכת על שבב עם ליבה אחת בלבד.

מעבדים אלו יאפשרו לה לספק את הצרכים של כלל השוק, מהגבוה והעד הנמוך, ואף להמשיך את הניסיון שלה לצאת ממעמדה כספקית פתרוונת לשוק הנמוך בלבד. היא גם תיעזר במהלך מקביל שמיועד לספק פתרוונת לשוק הטאבלטים, וגם כאן היא צפויה להשיק לפחות 6 ערכות על שבב, לקצה הגבוה, לטווח הביניים ולתחום הכניסה.

בסך הכל מתכוונת החברה להשקיע כמיליארד דולקים בפיתוח מערכות על שבב, כ-20% מההכנסות השנתיות שלה ב-2013, ומעבר למעבדים לטלפונים ולטאבלטים היא מתכוונת גם להציע פתרונות לתחום הטלוויזיות והתקנים האלחוטיים. (מקור)

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.