המערכת על שבב מתומנת הליבות של מדיה-טק (MediaTek) כבר כאן. החברה השיקה, כפי שהודיעה באופן רשמי, את ה-MT6592 שהיא המערכת על שבב הראשונה בעולם שמציעה 8 ליבות שיכולות לעבוד בו זמנית.

כפי שכתבנו בעבר, כבר בסוף יולי הודיעה החברה הטייוונית העולה על כוונתה להשיק את המערכת על שבב הזו, וכעת ניתן להשלים את הפרטים הטכניים אותם לא חשפה החברה במלואם עד להודעה הרשמית על ההשקה.

ובכן, שמונה הליבות של המערכת על שבב מבוססות על ARM Cortex-A7 ומיוצרות בתהליך ייצור של 28 ננו-מטר. כל אחת מהליבות יכולה לפעול במהירות של עד 2 ג'יגה-הרץ. המערכת כוללת מעין מנהל עבודה שיודע, לפחות על הנייר, כמה ליבות להפעיל בעוצמה נמוכה וכמה בעוצמה גבוהה, וזה יכול להיות שילוב של כל מספר ליבות. תהליך זה מכונה מביא לידי ביטוי את ארכיטקטורת המחשוב ההטרוגנית שהיא חלק מטכנולוגיית ה-big.LITTLE של ARM שיודעת לבזר את עומס העבודה על פני כל כמות של ליבות עיבוד.

אבל ה-MT6592 זה לא רק שמונה ליבות. המערכת על שבב החדשה, שכוללת גם את שבבת ה-Mali הגרפי של ARM, תומכת בתצוגת וידאו של עד UltraHD (או 4Kx2K) בתקן H.264, וכן תומכת בקידודי הוידאו החדשים H.265 ו-VP9. היא תומכת במצלמה של עד 16 מגה-פיקסלים, ומציעה טכנולוגיה בשם ClearMotion שיודעת להמיר ודיאו באיכות של 24/30 פרייימים/לשנייה ל-60 פריימים/בשנייה כדי להציג אותו באופן חלק יותר.

מבחינת קישוריות המערכת כוללת מודם שתומך בריבוי מצבי עבודה, חיבור אלחוטי 802.11n בערוץ כפול, תמיכה ב-Miracast וכן כמובן בלוטות', GPS ו-FM. המכשירים הראשונים שיצוידו בשבב החדש הוא המכשיר החדש של Zoppo ו-X2S של UMI.

והביצועים? לפי מבחנים שהריץ האתר GizChina הוא קיבל תוצאה מרשימה מאוד של 32,000 נקודות ב-AnTuTu לגרסת 2.0GHz ו-29,415 לגרסת 1.7GHz. לשם השוואה, מעבד ה-Exynos 5 Octa של סמסונג (שב-Note 3) קיבל במבחנים שלנו 33,823 נקודת, כך שמדובר בהחלט בתוצאה מרשימה לשבב שצפוי להגיע למכשירים זולים בהרבה מהמתחים האחרים.

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.