מדיה-טק (MediaTek), יצרנית המערכות על שבב הטייואנית, לא עוצרת. הפעם הודיעה החברה על מערכת על שבב חדשה מתומנת ליבות, שמורכבת למעשה משני אשכולות מרובעי ליבות שפועלים זה לצד זה בטכלנוגיית big.LITTLE. עם זאת, בעת הצורך בעבודה בעוצמה ממש גבוהה, ניתן לתפעל את כל הליבות כך שיעבדו היחד, ולא רק ארבע הליבות ששייכות לאשכול המהיר יותר.

מדור במערכת על שבב MT6595 שמחליפה את ה-MT6592 בה כל שמונה הליבות היו מבוססות על Cortex-A7 של ARM במהירות 1.7 ג'יגה-הרץ ופעלו יחדיו, המערכת החדשה מבססת את האשכול המהיר יותר על ליבות Cortex-A17 החדשות של ARM במהירות של עד 2.2 ג'יגה-הרץ. ארבע הליבות האיטיות יותר יפעלו בכל עת, ובהתאם לטכנולוגיית ה-HMP של מדיה-טק, יצורפו לעבודה בעת הצורך גם הליבות המהירות.

אבל יותר מכך, ה-MT6595 אמור לשלב בו את השבב הגרפי היחסית חדש של PowerVR, ומדובר ב-G6200 שפועל במהירות 600 מגה-הרץ ואמור להיות ברמה של ה-Adreno 320 של קוואלקום (Qualcomm). הוא גם אמור לתמוך בקידוד המדיה החדש H.265 מאפשר הצגת תכנית ב-UHD, ברזולוציה של עד 2,560×1,600 פיקלסים. לסיום, הוא תומך במצלמה בגודל של עד 20 מגה-פיקסלים.

מבחינת תקשורת תומכת המערכת ב-LTE לצד 802.1ac, ואולי סוף סוף נראה תיקון לבעיות חוסר הדיוק של ה-GPS הידועות בשבבים של החברה. כמו כן היא תומכת בהטענה אלחוטית בתקן Qi וכן בתקן שמדיה-טק עצמה המציאה ומכונה Multimode.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.