מדיה-טק (Mediatek) הכריזה על הדור השלישי של טכנולוגיית ההטענה המהירה שלה, Pump Express. גרסה 3.0 של טכנולוגיה זו מסוגלת, לפי החברה, להגיע לטעינה של 70% מהסוללה תוך 20 דקות בלבד. נקודת מבט אחרת היא שב-5 דקות בלבד טעינה תהיה מסוגלת הסוללה לספק עד 4 שעות שיחה. כמו כן טוענת החברה ליעילות טעינה של 95% וזאת לעומת 92% ו-90% בדור הראשון והשני בהתאמה של Pump Express.

למרות מהירות ההטענה טוענת החברה שמדובר בטכנולוגיה ששומרת על חום נמוך יותר לעומת הטכנולוגיות המתחרות בתחום הזה. למעשה משולבים בשבב הטעינה כ-20 פרוטוקולים להגנה מפני חום חזק מדי, במכשיר הנטען וגם במטען בו משתמשים. בנוסף, שימוש במחר USB-C לטעינה מאפשר להטעין את הסוללה ישירות מבלי צורך לעבור דרך מכלול הטעינה בשבב הראשי, מה שמוסיף עוד קצת למלחמה בהתחממות המכשיר בזמן טעינה.

עד כמה הטעינה של מדיה-טק מהירה? קוואלקום (Qualcomm) טוענת שהטכנולוגיה שלה, שמכונה Qucik Charge 3.0, טוענת סוללה ל-80% ב-35 דקות. היצרנית אופו (Oppo) טוענת שהמכשירים החדשים שלה מצוידים בטכנולוגיה קניינית שלה שמאפשרת טעינה מלאה ברבע שעה. כך או כך, אין ספק שטעינת הסוללות הופכת כיום למהירה הרבה יותר.

מדיה-טק מתכוונת לשלב את הטכנולוגיה הזו בשבבי של סדרת ה-Helio P20 שהיא אמורה לשחרר ברבעון השלישי של השנה.

http://youtu.be/mfWrF2NdkKQ

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.