יצרנית השבבים הטיוואנית מדיה-טק (MediaTek) הכריזה ב-CES על מערכת על שבב (SoC) ראשון שלה המיועד לתחחם המחשוב הלביש.

השבב מדגם MT2601 כולל בתוכו מעבד כפול ליבה מסוג Cortex-A7 בתדר של 1.2 ג’יגה-הרץ לכל ליבה ומשלוב במעבד הגרפי Mali-400 MP התומך במסכים ברזולוציה מקסימלית של Quad HD ולדברי החברה, הוא יעיל יותר וחסכוני בחשמל בהשוואה לדור השבבים הקיימים במוצרים השונים.

כיום, במכשירים מבוססי ה-Android Wear כדוגמת שעון ה-LG G Watch ואחרים, מוטמע שבב ה-Snapdragon 400 מרובע הליבות, אשר פותח במקור עבור הטלפונים החכמים ולא מיועד למוצרים הלבישים שם הסוללה קטנה בהרבה והחשיבות לניצול נכון של משאבים חשוב עוד יותר.

בחברה מקווים כי היצרניות השונות יאמצו את השבב החדש, מה שיוכל אף להוזיל את העלויות ויאפשר להם להיכנס לתחום חדש המתפתח במהרה. באותה נשימה צריך לציין גם את אינטל (Intel) שהציגה בשבוע שעבר את Curie, מערכת על שבב לתחום המחשוב הלביש כך שלמדיה-טק צפויה תחרות אגרסיבית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.