מדיה-טק (MediaTek), מהיצרניות המובילות של מעבדים לשוק הביניים של הטלפונים החכמים, חשפה את Helio P15. מדובר במעבד שהוא מחליף ל-Helio P10, שהיה לאחד המעבדים הפופולאריים של החברה בשנה הקודמת.

שני המעבדים מבוססים על אותן 8 ליבות Cortex-A53 עם אותו שבב גרפי כפול ליבה, Mali-T860 MP2. ההבדל הוא שהמהירויות של השבב החדש גבוהות יותר. הליבות המרכזיות הואצו ממהירות מרבית של 2.0 ג'יגה-הרץ ל-2.2 ג'יגה-הרץ, ואילו מהירות השבב הגרפי הועלתה מ-700 ל-800 מגה-הרץ. ויותר מכך, למעשה מדובר באותו קו ייצור ב-TSMC הטייוונית של מעבדי ה-P10. הוא אינו דורש כל הסבה, כי גם המעבדים החדשים ייוצרו בליטוגרפיה המיושנת יחסית של 28 ננו-מטר.

לפי הידוע גם המעבד החדש, כמו וקדמו, תומכים בזיכרון עבודה בערוץ LPDDR3 יחיד שפועל במהירות מרבית של 933 מגה-הרץ. כמו כן, התמיכה ב-LTE היא בקטגוריה 6.

מדיה-טק לא מסרה פרטים לגבי זמינות המעבד, אך אפשר לנחש שבקרוב כבר נראה מכשירים בשוק הביניים ולמטה מכך שמצוידים במעבד המשודרג.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.